Inox žica i satne osnove

Tematski forum o pčelinjem vosku i proizvodima od voska
Korisnički avatar
dosens
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

Re: Inox žica i satne osnove

25 Svi 2011, 08:49

gbionda je napisao:Ja sam sluso kako su nekim tamo starijim kolegama,objasnavali da je stvar tu zicama vrsti i debljini! To mi je smjesno da nekazem tragikomicno bilo za slusat,nisam imao volje za ulazit u razgovor

Kada bi to bilo tako onda se ne bi urušavale samo jedne od određene satne nego sve koje se nalaze unutar košnice što nije slučaj već se urušavaju određene. Osim toga bilo je teorije prebrze izgradnje što je isto smješno jer kada na bagremu "prebrzo" grade i popune medom od nule ne uruši se ništa isto kao što se ne uruši ni roju u prirodi. Kako se ne uruši kada žice nema na okviru ako je debljina ili smjer u pitanju?

marica
Novi korisnik
Novi korisnik

03 Lip 2011, 14:23

E sad mi je stvarno dosta! Prošle godine borila sam se s neispravnim voskom, promjenila sam trgovinu. Ako i sada bude problema a izgleda da će biti mislim da će mom veselom hobiju doći kraj. Počele su mi pčele bježati iz košnica. Nema mobitela, nema usjeva, nema nozemoze, varoa tretirana jel moguće da je zbog voska? Radim s pčelama tek 6 godina ali ovakve stvari nisu se događale....ne držim pčele da ih mučim...

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

03 Lip 2011, 14:40

Ne sekirajte se marica, kao hobi pčelaru vama niti satna ne treba. Uživat ćete kad ćete znati da vam se unutar košnica nalazi vosak i med umjesto parafina i šećernog sirupa evo za utjehu slika kako to pčele naprave sve same.
vosak.jpg
okviri sa originalnim djevičanskim pčelinjim voskom osječaj gledanja i uživanja: NEOPISIVO
vosak.jpg (461.78 KiB) Pogledano 1665 puta

Ne razumijem kako su počele bježat iz košnica? Opasnost loše satne koja se uruši i/ili otopi je da padne i poklopi pčele i ulaz, leto košnice pa košnice one mali dio koje nisu polopljene ne mogu van. Ako plelama kroz godinu dvije ostavite da vam odrade same imate sve od djevičanskog voska ne trebaju vam satne uopšte, bilo dobre bilo loše.
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Elhad Talić
Novi korisnik
Novi korisnik

06 Lip 2011, 00:06

Poštovane kolege. Imao sam slićan problem u 2010. godini sa satnim osnovama Eko meda iz Crkvine ( BiH). Javno sam iznio svoje zapažanje. U časopisu BH pčelar proizvođać se opkiva u zlato a ja osuđujem kao plačenik konkurentske firme. Jedini način da skrenem pažnju pčelarima i dokazujem istinitost svojih navoda bio je internet (Facebok, forum časopisa BH pčelar i stranica udruženja pčelara WWW.pcelarstvo.ba gdje sam objavljivao fotografije i opis ponašanja satne osnove).Telefonsko objašnjenje takva ponašanja satne osnove i sača od strane proizvođača je užičavanje inoks žicom na šta sam odgovorio da je u pravu, da sam užičavao bodljikavom žicom do srozavanja sača sigurno ne bi došlo. Pasivnost pčelara i ponašanje časopisa BH pčelara me ražalostilo. Nije ni čudo što pčelari nasjedaju reklamama i onima koji bi uistinu trebali biti servis pčelarima i nosioci unapređenja i razvoja pčelarstva. Žalosno je šta u pčelarstvu sve prolazi

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

06 Lip 2011, 07:33

Sve što ste napisali stoji točno je da se uvijek ponavlja problem oko jedne te iste firme Ekomed iz BiH. Prvi sam još 30 travnja 2007. pisao pod punim imenom i prezimenom i stojim još uvijek iza svakog slova, kada je jedan pčelar imao problema sa satnim osnovama. Nismo dugo tražili krivca i proizvođača: Ekomed iz BIH
satna_poljocentar.jpg
satna_poljocentar.jpg (193.05 KiB) Pogledano 1640 puta

ova slika je samo jedna u nizu koja vjerno prikazuje kako topljenje i urušavanje nema veze sa nikakvim žicama jer se počinje urišavati i topiti izvan žice dakle na mjestu gdje žice niti nema.
satna_poljocentar1.jpg
satna_poljocentar1.jpg (75 KiB) Pogledano 1640 puta

evo i dio onog što sam tada pisao, nakon čega su "pojedini" vunderkindi pčelarstva u RH zaključili da je to plačen oglas ili nešto :lol:
satna_poljocentar2.jpg
satna_poljocentar2.jpg (77.09 KiB) Pogledano 1640 puta

trgovac (on je kao pčelar) u toj trgovini, da je trebalo užičavati vodoravno a ne okomito :shock:
A da su se nakon mog pisanja javili i drugi potvrđuje sve napisano, toga ima i previše samo se pčelare uvjeri kako su oni samo poriješili a pčelari ko magarci povjeruju i sami svojim očima ne vjeruju
satne_poljocentar3.jpg
satne_poljocentar3.jpg (22.78 KiB) Pogledano 1640 puta

tvrdio sam tada, tvrdim i danas nitko me riječima neće uvjeriti da su te satne osnove ispravne i dobre. Spreman sam bio dokazati na pčelinjaku da su loše, spreman sam bio jer sam imao uzorke tada iz 10 trgovina sortirane po pčelinjacima zajedno sa proizvođačima i trgovcima u praksi im pokazati kako je to opasan i loš proizvod koji nema nikakve veze sa pčelinjim voskom osim što na udaljenosti od 10 metara slično izgleda.

Ne slažem se sa misli kako bi ista bila postojana ako bi se umjesto inox žice stavila bodljikava, uvjeren sam toliko sam uvjeren da bih se bio spreman i kladiti, da bi i tada došlo do urušavanja i topljenja unutar košnice!
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

marica
Novi korisnik
Novi korisnik

06 Lip 2011, 12:12

"Ako plelama kroz godinu dvije ostavite da vam odrade same imate sve od djevičanskog voska ne trebaju vam satne uopšte, bilo dobre bilo loše."

Plelama?

Počela sam nešto tako raditi...jako fino kad se zagrize u med u saću koje same naprave....nema nigdje takvog slatkiša!!

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

06 Lip 2011, 14:57

:lol: ma to je moj mali lapsus, ispravno glasi : "Ako pčelama kroz godinu dvije ostavite da vam odrade same imate sve od djevičanskog voska ne trebaju vam satne uopšte, bilo dobre bilo loše." bitno da smo se razumjeli, a vidim da ste to i sami radili već i daleko prije te rečenice/misli.

Povratak na “Pčelinji vosak”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost