Inox žica i satne osnove

Tematski forum o pčelinjem vosku i proizvodima od voska
Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

Re: Inox žica i satne osnove

20 Svi 2011, 12:29

evo jedan komentar sa facebook-a, govori puno
satne.jpg
satne.jpg (69.68 KiB) Pogledano 1269 puta

ja nisam inače nigdje napisao čije su satne koje su se urušile na slikama koje sam postavio, odgovor je u ovom komentaru. Postavlja se pitanje tko je kriv? Trgovac koji ih prodaje ili proizvođač? Po mom svu odgovornost kao prvo snosi proizvođač jer trgovac je tu da ponudi robu, on nije tu da je analizira, dalje se postavlja pitanje zakona. Da li je legalno satne osnove mješati u procesu proizvodnje sa kojekakvim dodacima?
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

sasagesa
larva
larva

20 Svi 2011, 12:39

Ovako do sad nisam imao problema sa satnim osnovama od već prije navedenog prodavača, ali očito ova koju sam kupio sredinom 4.mj. je upitne kvalitete.
Prije 10-tak dana sam u istoj trgovini kupio satnu osnovu i sve je ok, ali primjeti se da se te dvije satne osnove dosta razlikuju.
Šteta je da i sami prodavači ne vode brigu o onome što prodaju.

Inače moram Vam se svima zahvaliti na brzim odgovorima, forum je izuzetno dobro postavljen a i ekipa koja se javlja je super.

Korisnički avatar
dosens
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

20 Svi 2011, 12:59

Dio odgovornosti leži i na trgovcu jer ako se problem jednog ili dva dobavljača ponavlja, a to je vidljivo iz priloženog, tada bi svaki imalo ozboljan trgovac pčelarske opreme prekinuo nabavu te loše robe.

Korisnički avatar
jurica
matica
matica

20 Svi 2011, 21:05

sasagesa je napisao:Ovako do sad nisam imao problema sa satnim osnovama od već prije navedenog prodavača, ali očito ova koju sam kupio sredinom 4.mj. je upitne kvalitete.
Prije 10-tak dana sam u istoj trgovini kupio satnu osnovu i sve je ok, ali primjeti se da se te dvije satne osnove dosta razlikuju.
Šteta je da i sami prodavači ne vode brigu o onome što prodaju.

Inače moram Vam se svima zahvaliti na brzim odgovorima, forum je izuzetno dobro postavljen a i ekipa koja se javlja je super.

Uvjek je nešto prvi puta ;) ista trgovina jednom prodaje jednu drugi puta drugu satnu. Ja satne ne nabavljam prije početka sezone nego si ih nabavljam tijekom zime unaprijed, malo po malo prodaš teglicu dvije meda pa trk po kili i tako to. :lol: Uglavnom kad je manja potražnja ponuda je veća pa biraš bolje . smokeicon

buna
Novi korisnik
Novi korisnik

24 Svi 2011, 11:39

da i ja sam kupio u medinsanu u 5m i dogodilo mi se urušavanje sača

sasagesa
larva
larva

24 Svi 2011, 11:50

Jučer sam ih zvao, i potvrdili su da jedan od dobavljača ima lošu satnu osnovu i da je bilo više prizužbi, ali normalno oni i dalje prodaju iako su svjesni da može biti problema i da se može nanesti šteta ljudima.

To je hrvatsko poduzetništvo...

Korisnički avatar
franjo
matica
matica

24 Svi 2011, 12:36

To je sistem ponude i potražnje, čudno je da se takav trgovac vlasnik trgovine medin san pčelarskom opremom ne pita koliko će mu nakon takvih izjava pčelari i dalje vjerovati te da li će uopće kupovati u toj trgovini danas sutra ili će odabrati onu kojoj više vjeruju. Naravno da ih on nije proizveo ali je nevjerojatno da iste i dalje trži iako je svjestan da može njima uništiti cijele zajednice pojedinom pčelaru sasvim nebitno koliko.

Korisnički avatar
Demian
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

24 Svi 2011, 15:17

...da, baš sam ih pital za to ... samo su skomentirali da je to bosanska osnova ..... ;mooningicon

Korisnički avatar
gbionda
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

Re: zasto slabo poklapaju

24 Svi 2011, 21:40

Ja sam sluso kako su nekim tamo starijim kolegama,objasnavali da je stvar tu zicama vrsti i debljini! To mi je smjesno da nekazem tragikomicno bilo za slusat,nisam imao volje za ulazit u razgovor
Jednog dana kad zamedi bagrem bit cu spreman.

sasagesa
larva
larva

25 Svi 2011, 06:33

@ gbionda tu su priču htjeli meni prodat, što je smiješno...ispada da bi trebao žicat okvire sa bodljikavom živom kako bi se satna osnova koju oni prodaju držala :lol:

Povratak na “Pčelinji vosak”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost