Ukrasne svijeće od pčelinjeg voska

Tematski forum o pčelinjem vosku i proizvodima od voska
Korisnički avatar
gpknežević
kućna pčela
kućna pčela
Kontakt:

Ukrasne svijeće od pčelinjeg voska

06 Pro 2010, 17:46

Dobar dan svima,
uglavnom zanima me da li pčelinji vosak mogu otapati u mikrovalnoj za izradu Ukrasnih svijeća od pčelinjeg voska , vidim koji sve načini izrade postoje pomoću pare, ali nigdje nema mikrovalne, koja po meni i nije za prehranu dobra jedino u malim količinama, ali je za duge stvari
hvala :roll:

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

Re: Ukrasne svijeće od pčelinjeg voska

29 Ruj 2013, 08:20

Nisam vidio ovo prije ... no tema je aktualna vjerujem među pčelarima i dan danas.

Mikrovalovi se koriste danas u svemu. Kod radara, bežičnim komunikacijama (GSM, WLAN, Bluetooth), astronomiji pa tako i u mikrovalnim pećnicama. Prije xx godina razgovarao sam po pitanju izlaganja hrane pa tako i meda u mokrovalnoj sa djelatnicom Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo. Njezino pojašnjenje vrlo iscrpno i strpljivo, jer sam ipak ja laik po tom pitanju, bilo je kako nema utjecaja na hranu.

Ok ne možete med "prokuhati" mikrovalovima a da se s medom ništa ne desi ali u principu se ne desi ništa ako se zna kako.

Vosak? Otapao sam i vosak, može se ali mora biti čist bez "nečistoća" jer dolazi do neugodnih reakcija. Također možda isto bitno radio sam po pitanju voska i mikrovalne samo u hitnim slučajevima s malim količinama a ne s većim.
Po pitanju otapanja voska za svijeće pomoću mikrovalne na prvo mjesto stavio bih isplativost- troši se struja
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Povratak na “Pčelinji vosak”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost