med i pelud

Tematski forum vezan uz med
Korisnički avatar
gbionda
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

med i pelud

13 Lip 2011, 11:17

Radio bi manja pakiranja od cca 20dkg mjesavine meda i peludi suhe, pa me zanima receptura :idea:

koliko ide na 1kg.meda -peludi?
koji je rok trajanja takve mjesavine?
i nacin spravljanja?
i naravno sto bi moro napisat o sastavu na etiketu u postotcima?
Jednog dana kad zamedi bagrem bit cu spreman.

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

Re: med i pelud

13 Lip 2011, 12:02

1med : 1 suha pelud ?
Mislim zakonski se normativ odnosi kao i na med sa suhim voćem i dodacima gdje je određen rok : med s dodacima mora sadržavati najmanje 60 % meda u gotovom proizvodu? Ali to je to ... cca 1:1
Ja mu ne bih dao rok trajanja iznad 6 mjeseci, ali rok trajanja određuje proizvođač sam, a ne zakon!
1. naziv proizvoda i njegovo ime namijenjeno tržištu, ako ga proizvod ima,
2. naziv tvrtke, odnosno ime i prezime i adresa proizvođača ili onoga koji je proizvod pakirao, ako ga nije pakirao proizvođač, i veterinarski kontrolni broj odobrenog objekta,
3. datum proizvodnje, odnosno pakiranja za proizvode koji imaju ograničen rok trajanja,
4. rok trajanja ili tekst »upotrebljivo do«,
5. netokoličinu (masu ili obujam) proizvoda,
6. za med - naziv medljikovac, ako je nektarni med naziv biljne vrste za monoflorni, odnosno naziv cvjetni za poliflorni med, te miješani med za mješavinu nektarnog meda i medljikovca,
7. za druge pčelinje proizvode i proizvode na osnovi meda i drugih pčelinjih proizvoda osnovne sastojke proizvoda i njihove količine izražene u mjernim jedinicama ili postocima prema opadajućim vrijednostima,
8. druge podatke važne za potrošača u skladu s posebnim propisima.
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Povratak na “Med, med u saću, krem med, med s dodacima”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost