rok trajanja meda

Tematski forum vezan uz med
Korisnički avatar
gbionda
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

Re: rok trajanja meda

20 Pro 2010, 19:27

ajd molim te mislis da ce neko konzuma ic tuzit??? malo mi je glupo pored 300ljudi koji doslovno gaze jedni po drugima ic i slikat po ducanu,a fotic na mobu mi nije neki....vise me cudi ovo u metrou,kako more pisat kina,hrvatska....vidit cemo...i to kaj velis da nebi bilo trla baba lan... :D
Jednog dana kad zamedi bagrem bit cu spreman.

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

20 Pro 2010, 20:03

Ja ću poslat mene toga nije ni strah ni sram, bilo niti bude ali ponavljam, ne vjerujem da u Konzumu ima krivo deklariranog meda. Kod mene nema , čak bih rekao da su primjer.
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Korisnički avatar
gbionda
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

20 Pro 2010, 20:19

sto se tice konzuma,sav med je deklariran ok cak imaju i dobar izbor oni i bila recimo...ali ovaj med na kojem je etiketa 20%gratis ili usteda sad nije bitno,ima etiketu tog proizvodaca,al nepise porjeklo...ja danas vidio staklenku na kasi,i igrom slucaja moro ponovo u ducan,pa se sjetio e sad mi zao sto nisam poslikao....ajd da nefilozofiramo previse otic cu sutra vidjet jos jednom....
uf a sto se tice soli za to ti zivotom garantiram ja kupio 5kg reko kakva god da je za tu cjenu, za posipat prilaz ce bit dobra....

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

20 Pro 2010, 20:49

Ok pogledam sutra kako taj artikl ne kupujem povremeno bacim oko da li medljika teče nakon 3 godine ili ne :lol: .... pogledam za ovaj 25% gratis sutra tu kod mene pa uslikam i javim ako je falš . A ako je falš onda i kupim koju teglu 8-)
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Korisnički avatar
gbionda
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

LAŽNI MED

19 Velj 2011, 00:21

znaci raDI se o medu na cijoj deklaraciji pise PORJEKLO HRVATSKA-KINA!
evo danas sam bio opet u metrou,i pokusao sam slikat med,ali premala je tj.presitna su slova pa mob.nemoze dobro ulovit .ali dao sam si truda a kad gle cuda izbaci mi ovo google

http://www.pcelinjak.hr/index.php/Vijes ... onano.html

,i vidim da je su oni to primjetili mrvicu prije mene,i vec je bilo reakcija,ali i dalje se takav med prodaje , pošto sam obecao slikat u lidlu med koji je bio na akciji to sam i ucinio ali je med vec bio prodan radilo se o medu na kojem je pisalo zemlja porjekla ALBANIJA-KINA!!

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

19 Velj 2011, 08:23

Porijeklo to smo već raspravljali ne može biti Hrvatska - Kina niti ALBANIJA-KINA nini Nekazemlja-Nekazemljica. Ili je Hrvatska ili Kina dakle ili ili.
Dakle ukoliko su tamo ponovo stavili takav med u prodaju treba provjeriti i prijaviti u Državni inspektorat jer isti nije deklariran po zakonu. Kvalitet takvih mix sadržaja također je upitna.

Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

19 Velj 2011, 14:15

Kolega mi je prije tjedan dana pokazao med u pakovanju za u čaj,piše da je 70% hrvatski 30% kineski.Za nevjerovat ali istina .Mješani. :lol:

Korisnički avatar
jurica
matica
matica

19 Velj 2011, 19:10

Da baš je mješani u punom smislu te riječi. Žalosno pa je umjesto da se ovakve pojave prijave inspektoratu to nama pčelarima smješno.

Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

19 Velj 2011, 20:58

jurica je napisao:Da baš je mješani u punom smislu te riječi. Žalosno pa je umjesto da se ovakve pojave prijave inspektoratu to nama pčelarima smješno.
Znaš šta ? Da vjerujem u inspektorat prijavio bih,ali ne vjerujem im ,jer da rade ono za što su plaćeni takvog meda ne bi bilo na tržištu.Vjerujem samo u ono što sam mogu napraviti .Naše institucije se kotrljaju po staroj inerciji od bivše juge i zahvaljujući vremenu i novopridošlim birokratima kotrljanje je stalo ,neznam kako to ne primjećuješ.

Korisnički avatar
franjo
matica
matica

20 Velj 2011, 08:18

Ispravio bih dio, nemoguće je da sve vide. Da do pomisli takvih mix mix budalaština niti ne dođe treba adekvatna kazna. Novčana kazna naspram zarade na takvom mix ilegalnom proizvodu je takva da potiče takve proizvode.
Takav proizvod ilegalan je i vrlo upitan po svom sastavu. Smatram da ga treba prijaviti pa neka ga maknu sa polica. U protivnom stvarno će se dogoditi da mješani med postane mješani u pravom smislu te riječi.
gbionda je napisao:amalo mi je glupo pored 300ljudi koji doslovno gaze

kupi pa poslikaj doma i čuvaj račun za traženje povrata sredstava uz nadoknadu nastalih troškova i prouzročenih duševnih boli ;)

Povratak na “Med, med u saću, krem med, med s dodacima”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost