Registracija

šečer u prahu VS varoa

Pčelarske teme vezane uz Vaše ili tuđe video uratke
Pčelarstvo Online član

šečer u prahu VS varoa

PostPostao/la gbionda » 09 ruj 2010, 23:06

TRUTH !You can not handle the truth!

stari pčelac
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine

Re: šečer u prahu VS varoa

PostPostao/la akarlovic » 10 ruj 2010, 07:53

Šećer u prahu i taj video imaš slikovno opisan tu na stranivi Pčelarstvo online, prije ....nekoliko godina sam na nekoliko košnica tretirao pčele sa posipavanjem preko sita, ali je daleko brže i možda bolje vršiti tretman tretiranjem upuhavanja šečera kroz leto sumporačom ili kompresorom prema ideji Damira Bana (ekomedo). Tu se mislim potiče nagon pčela za samočišćenjem pčela, prednost je da nema stranih mirisa nikakvih rezuida, ne moramo pratiti kakvo je vrijeme vani osim ako nam smeta kiša i nema tretmana zimi, pčele gotovo ni ne reagiraju čak i ako ih doslovno zatrpaš šećerom u prahu samo kreću u "lickanje" i čišćenje.
edit: i evo nekih slika ex tretmana
Slika
Slika
Slika
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Pčelarstvo Online član

PostPostao/la nvucinac » 11 ruj 2010, 11:30

Tretman secerom u prahu je jako dobar za kontrolu zarazenosti varoom. Kada se uradi na jednom broju kosnica moze se znati koliko varoe ima u kosnicama a uz put je i ekolosko. Pcelinjaci sa manjim brojem kosnica mogu se celi tretirati secerom u prahu. Iz sopstvenog iskustva tvrdim da varoa otpada sa pcela i ostaje ispod mreze na podnici.
46* 01' 37" 07 N
19* 41' 17" 50 E

stari pčelac
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine

PostPostao/la akarlovic » 11 ruj 2010, 12:02

Da otpada samo su ljudi navikli da sve padne u 2 minute pa koriste ponekad stvarno čudne i u svijetu napuštene metode. Ovo su slike slikane mislim prije ... cca 4 godine kada sam imao vremena i malo eksperimentirao na nekoliko košnica u dvorištu. Otpada varoa to je kao 1+1 , kako sam dalje išao na izradu gela nažalost dublje nisam ulazio samo sam čitao iskustva drugih.
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Pčelarstvo Online član

PostPostao/la nvucinac » 11 ruj 2010, 22:20

Ovih dana je lose vreme kisa kada se malo prolepsa uradicu malo secerom u prahu pa javljam rezultate
46* 01' 37" 07 N
19* 41' 17" 50 E

Pregled aktivnih tema

Vrati se na: Video pčelarstvo