Hobi vrcaljka

Pčelarske teme vezane uz Vaše ili tuđe video uratke
Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

Hobi vrcaljka

16 Kol 2013, 19:33

Malim tek oformljenim hobi pčelinjacima jedan od problema je kako izvrcati prvih nekoliko kilograma meda. Prave profi vrcaljke su skupe, možda i nepotrebne jer se pčelinjak ne namjerava širiti više od nekoliko košnica i što sad? Posuđivati i moliti svaki puta vrcaljku? Možda je rješenje ova mala hobi vrcaljka čiji je pogon ručna bušilica. Kako funkcionira možete vidjeti na videu ikoji sljedi.

Slikovno te žice koje predstavljaju "koš vrcaljke" sa okvirima izgledaju ovako:
Prilog
hobi_vrcaljka.JPG
hobi_vrcaljka.JPG (33.64 KiB) Pogledano 3132 puta
hobi_vrcaljka-1.JPG
hobi_vrcaljka-1.JPG (32.79 KiB) Pogledano 3132 puta
hobi_vrcaljka-2.JPG
hobi_vrcaljka-2.JPG (13.69 KiB) Pogledano 3132 puta
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

furdaš
trut
trut

Re: Hobi vrcaljka

16 Kol 2013, 19:37

bas je i mene to patilo kako vrcati prve kile bez vrcaljke ali u vinkovcima u trgovini su dali jednu vrcaljku trookvirnu za najam prvo je bilo besplatno pa su je vracali svakakvu a sada je najam 20kn nije ni to puno meni je super poslužila :skace::

Korisnički avatar
dosens
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

19 Kol 2013, 09:50

Malo izgleda nespretna ovako kad nije gornji dio fiksiran.
furdaš je napisao:a sada je najam 20kn nije ni to puno meni je super poslužila:

To je super skoro pa bolje nego kupiti svoju samo je gnjavaža stalno vozikati gore dolje.

igorm
larva
larva

19 Kol 2013, 10:58

Vezano za posuđivanje, navodno nije dobro posuđivati vrcaljku jer postoji mogućnost za prenošenje eventualnih bolesti, širenje zaraze, tako barem pričaju neki pčelarski autoriteti.
E sad, da li opasnost zaista postoji ili to možda pričaju zato što sami ne vole posuđivati svoju opremu?
Pitanje je možda i provokativno, nadam se da neće nikoga pogoditi i to mi i nije namjera. Samo me zanima koliki je zaista rizik. Jer ako se vrcaljka nakon upotrebe dobro očisti i sterilizira kolika je mogućnost za širenje eventualnih bolesti kod posudbe?
Usput da kažem, ja jesam pčelar početnik ali sam odmah kupio vlastitu vrcaljku i nisam nikada nikoga pitao za posudbu.

Korisnički avatar
trut81
matica
matica

19 Kol 2013, 14:19

puno je takvih koji bi pcelarili bez puno toga misle da je dost kupit pcele koje su najjeftinije ko se misli bavit pcelarstvóm moral bi imat sve vrcaljku pogotovo jer ne odrzavaju svi bas kako treba tako da najbolje svoje i kvit inace kad posudis to ti je koda si kupil polovne kosnice neznas kaj je unutra bilo pozz

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

19 Kol 2013, 18:43

Čime se pere inox vrcaljka? Vruča voda nakon završetka, lagani glanc i sjaji se ko nova. ;)
igorm je napisao:Vezano za posuđivanje, navodno nije dobro posuđivati vrcaljku jer postoji mogućnost za prenošenje eventualnih bolesti, širenje zaraze, tako barem pričaju neki pčelarski autoriteti.

To je točno ali nisam siguran da li bi vrijedilo za vrcaljku, pa ipak se ona pere i nije od upijajućeg materjala, no svatko ima pravo na svoje mišljenje. Naravno da je najbolja opcija vlastita vrcaljka, pa čak i ova kao ručni rad sa slike od najbolje i najluksuznije tuđe (moje mišljenje).
Rukavice i sl. pa čak i pribor nikad se ne nose na tuđi pčelinjak, bolje ubod dva u ruku nego da se prenese moguća bolest i to je točno.
trut81 je napisao:puno je takvih koji bi pcelarili bez puno toga misle da je dost kupit pcele koje su najjeftinije ko se misli bavit pcelarstvóm moral bi imat sve vrcaljku

Da samo u startu onom tko počne sa jednom dvije košnice je to investicija, pitanje isplativosti i slično, osim toga koja svrha kupiti nekom tko počinje ako možda kad vidi što je to za godinu dvije odustane, ne bi bio prvi ni zadnji.
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

igorm
larva
larva

20 Kol 2013, 08:54

akarlovic je napisao:Da samo u startu onom tko počne sa jednom dvije košnice je to investicija, pitanje isplativosti i slično, osim toga koja svrha kupiti nekom tko počinje ako možda kad vidi što je to za godinu dvije odustane, ne bi bio prvi ni zadnji.

Slažem se, za investiciju moraš zaista jako vjerovati u sebe i svoj izbor ili pak moraš imati viška novaca. Ja sam manje više sve kupio odmah u startu, a viška novaca baš i nemam :lol:

Povratak na “Video pčelarstvo”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost