Pomoč

Teme vezane uz primjenu različitih pčelarskih tehnologija
Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

Re: Pomoč

01 Kol 2015, 21:05

Reno Mladi Pčelar je napisao:
Medo_os je napisao:Moram reći da sam i ja digao nastavke na društva koja sam nedavno razrojio
Puno je pčela u njima pa nek rade, hehe
A sad, jel greška ili ne vidjet ćemo.

Evo i ja cu danas...staviti samo izgradjeno sace ce mi kolega dati....pa neka se igraju....budemo vidjeli sto ce se desiti
Izgrađeno saće ,to je neka druga priča.Moraš biti konkretan. Izgrađeno saće ima smisla pogotovo ako nešto medi al sać. osnova - to nema smisla.

Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

01 Kol 2015, 21:17

Još bi nadovezo nešto oko ovog dizanja nastavaka u ovo doba. Ovdje u slavoniji do vel. gospe (15.08.) valja završit sezonu po pitanju nekakvog vrcanja i sl.Nadalje ostaje prihrana - dohrana - ubijanje varoe itd. Paša ozbiljnih nema (nektara) . U globalu , to je tako i zato mi je smješno ,proširivanje pčelca u ovo doba . Nabaciš nastavak i šta ? Ništa . Sezona je gotova , eto danas je nova godina (pčelarska)

Korisnički avatar
Medo_os
trut
trut

01 Kol 2015, 22:41

U potpunsti se slažem s tobom.
Zašto sam ja to napravio? Znaš za moju nesreću s pčelama i zato ove godine nisam išao ni na žlicu meda.
Đto kažu, isključivo sam išao na meso. Zato sam im i dao nastavak sa izgrađenim saćem da dam matici prostora da još radi.
Ako zlatošipka zamedi neka se i matica zaigra. I prošle godine sam imao lijep unos u jesen (kasno ljeto), da se razumijemo ne za vrcanje, već za zimnicu, pa je ovo između ostalog i pokušaj da naučim nešto da vidim kako će se ponašati itd.
LEGALIZACIJA OBJEKATA - ENERGETSKI CERTIFIKATI

Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

02 Kol 2015, 19:04

Medo_os je napisao:U potpunsti se slažem s tobom.
Zašto sam ja to napravio? Znaš za moju nesreću s pčelama i zato ove godine nisam išao ni na žlicu meda.
Đto kažu, isključivo sam išao na meso. Zato sam im i dao nastavak sa izgrađenim saćem da dam matici prostora da još radi.
Ako zlatošipka zamedi neka se i matica zaigra. I prošle godine sam imao lijep unos u jesen (kasno ljeto), da se razumijemo ne za vrcanje, već za zimnicu, pa je ovo između ostalog i pokušaj da naučim nešto da vidim kako će se ponašati itd.
Kužim ja tebe.Ja i sam nešto mudrujem s 20 košnica koje kanim vrcat za desetak dana - unosa ima ,curi s okvira ,samo to zna i prestat naglo. "Ovršit " ću ih za nastavak , jer bure meda je bure meda ,a proljeće daleko, pa makar morao sirupat od 1.rujna.Pušiona s pčelom je svud i svakom moguća jbg. ja mantram cijelu zimu ,biće dobro - dobro je. :lol:

Korisnički avatar
Medo_os
trut
trut

03 Kol 2015, 07:55

Nabaci koju mantru i prema Osijeku.....
Uglavnom, ako se može, ja sam uvijek za nešto novo i eksperimentiranje. Nikad se ne zna, ali opet zašto ne?
Uči se cijeli život, a pogotovo s pčelama, bar mene tako uče.....

Korisnički avatar
gbionda
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

16 Kol 2015, 13:20

Proslo je 16 dana...sto se je desilo??
Jednog dana kad zamedi bagrem bit cu spreman.

Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

16 Kol 2015, 20:05

gbionda je napisao:Proslo je 16 dana...sto se je desilo??
Ako misliš na mene, izvrco bure meda (medljikovca). Ne ono od 300kg,malo manje :lol:

Korisnički avatar
Medo_os
trut
trut

17 Kol 2015, 23:13

Kod mene ništa posebno....pčele rade, unosa ima, nije nešto, ali ga ima, matice uredno tipkaju......
Sve u svemu stanje je dobro.

Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

18 Kol 2015, 17:20

Medo_os je napisao:Kod mene ništa posebno....pčele rade, unosa ima, nije nešto, ali ga ima, matice uredno tipkaju......
Sve u svemu stanje je dobro.
To je dobro,nego, de ti aktiviraj klopke za stršljenove i ose kojih bar kod mene ima podosta. Boca za vodu (5-6 l) ,dvije rupice 10mm -bočno sa svake strane u istoj ravni. Nalij 1,5dl sirupa od višnje, 2l piva i 0,3 dl octa.Odozgor normalno začepi da ne ulazi voda.Objesi to na granu na visinu oko 160 cm pa da vidiš kako majstori plivaju.Možeš i leta suzit (ne preveć) na oko 7-8 cm, da se lakše brane i to je to.

Korisnički avatar
Medo_os
trut
trut

19 Kol 2015, 20:01

Iskreno, ove godine nije kao prošle godine kad je bila navala osa. Ono je bilo strašno za gledati. Imam klopku spremnu, još od prošlog ljeta, hehe. Morat ću jednu dozu probat samo da vidim stanje u pčelinjaku.

Povratak na “Tehnologija pčelarstva”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 2 gosta