Rad sa AŽ košnicom

Ovdje spadaju teme isključivo o AŽ košnicama.
Korisnički avatar
krkkrk
trut
trut

Rad sa AŽ košnicom

24 Sij 2014, 21:20

Vidim da ažejke nisu baš zastupljene na forumu, a na svakom drugom (i češće) pč kontejneru ili kamionu se nalaze baš až?
Većina govori da su až zastarjele, nevaljaju itd, tako da sam i ja krenuo sa LR a sad želim isprobat i koju AŽ da mogu sam usporedit.
Kupio sa u Pip-u svoju prvu až košnicu :skace:: - i sad me interesira užičavanje satnih osnova - jeli isto kao kod lr (vodoravno, okomito dr.)?

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

Re: Rad sa AŽ košnicom

24 Sij 2014, 21:56

krkkrk je napisao:Vidim da ažejke nisu baš zastupljene na forumu, a na svakom drugom (i češće) pč kontejneru ili kamionu se nalaze baš až?
Da istina je ... premalo su zastupljene jer neki misle da med nosi košnica a ne pčele i usvojeno znanje pčelarenja + medni okoliš.
krkkrk je napisao:Većina govori da su až zastarjele, nevaljaju itd, tako da sam i ja krenuo sa LR a sad želim isprobat i koju AŽ da mogu sam usporedit.

Glupost, AŽ je kompliciranija za napraviti pa prema tome i skuplja u nabavi, to su vjerojatno neki od razloga neopravdano slabije zastupljenosti ..
Vodoravno ili okomito mislim da je nebitno iako je meni draže okomito malo ukošeno. Koliko žica da staviš to procjeni sam (ne manje od 4) svakako lagano ne prejako napetih moguće svaka druga sa nazubljenim kotačićima (tako nema šanse da sklizne dolje a ni da pukne).
Evo malo o toj temi i ovdje
viewtopic.php?f=39&t=547
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Korisnički avatar
krkkrk
trut
trut

25 Sij 2014, 17:49

Svi ističu kao jedan od nedostataka taj da se u jakim pašama nemože samo dodat još jedan nastavak i rješeno kao kod LR, ali taj problem se rješio sam od sebe (barem kod nas na krku) nema takvih paša :lol:
Misli da su me baš i až pčelinjaci privukli pčelarstvu ( pogotovo oni koje sam vidio po sloveniji) - šareni, uklopljeni u okoliš emoticon-flower emoticon-sun - nisu samo pusti redovi jednobojnih košnica.

naj cebelnjak.jpg
naj cebelnjak.jpg (141.75 KiB) Pogledano 2663 puta
IMG_2607-1024x768.jpg
IMG_2607-1024x768.jpg (265.23 KiB) Pogledano 2663 puta
cebelnjak.jpg
cebelnjak.jpg (120.39 KiB) Pogledano 2663 puta
IMG_2062.jpg
IMG_2062.jpg (86.49 KiB) Pogledano 2663 puta

[fing05.gif]

Korisnički avatar
krkkrk
trut
trut

29 Sij 2014, 19:57

Kupio sam u Pip-u svoju test AŽ košnicu pa da vidimo minuse i pluseve naspram LR.
Kvaliteta ove košnice - katastrofa :shock: mislim da će se raspat nakon jedne sezone - danas tokom farbanja otpalo leto koje se drži šarkamo a one su učvršćene klamaricom.

IMG_9051.JPG
IMG_9051.JPG (2.83 MiB) Pogledano 2634 puta

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

30 Sij 2014, 13:26

krkkrk je napisao:danas tokom farbanja otpalo leto koje se drži šarkamo a one su učvršćene klamaricom.

Ovako sklopljenu košnicu iskreno ne bih ni kupovao, pa gore od ovog je da su ti stavili djelove u kutiju i rekli gdje možeš kupiti šarafe :lol:
krkkrk je napisao:Kupio sam u Pip-u svoju test AŽ košnicu pa da vidimo minuse i pluseve naspram LR.

Za područje otoka Krka ovako po mojoj procjeni trebala bi AŽ košnica zadovoljiti svakog pčelara. Kako onog vrloo zahtjevnog tako i onog malo manje zahtjevnog po pitanju prinosa. Ne možeš izvrcat iz košnice ako nema unosa.
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Korisnički avatar
krkkrk
trut
trut

30 Sij 2014, 14:04

akarlovic je napisao:Ovako sklopljenu košnicu iskreno ne bih ni kupovao, pa gore od ovog je da su ti stavili djelove u kutiju i rekli gdje možeš kupiti šarafe :lol: .

Takvog sam i ja mišljenja ali tu nitko neradi košnice - a za jednu se neisplati ic negdje dalje ili plaćat poštarine. Sad ćemo to pošarafat koliko se da.
akarlovic je napisao:Za područje otoka Krka ovako po mojoj procjeni trebala bi AŽ košnica zadovoljiti svakog pčelara. Kako onog vrloo zahtjevnog tako i onog malo manje zahtjevnog po pitanju prinosa. Ne možeš izvrcat iz košnice ako nema unosa.

Slažem se [trink39.gif]

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

30 Sij 2014, 15:24

krkkrk je napisao:Sad ćemo to pošarafat koliko se da.

Još sam jednom morao pogledati ovu sliku, pa ovi iz PiP-a su s ovom košnicom stvarno za upisat u "Smješnu stranu pčelarstva" :lol: :lol: a o potencijalnom proizvođaču da i ne govorim ima li kakva deklaracija možda tko proizvodi? Koja je uopšte cijena za tako nešto sklepano s klamaricom?

Korisnički avatar
krkkrk
trut
trut

30 Sij 2014, 16:10

Da sam ja proizvođač vjerovatno nebi stavio nikakav znak ali oni jesu - valjda su ponosni na svoj rad [fing05.gif]

IMG_9052.JPG
Nukleus AŽ košnica
IMG_9052.JPG (3.23 MiB) Pogledano 2481 puta

A cijena je 650 kn to je bila akcija tmiicon

akcija_ducan_01_2014.jpg
Cjenik u Pip - u
akcija_ducan_01_2014.jpg (105.25 KiB) Pogledano 2481 puta

Nije mi baš jasno kako se mogu tako blamirat ovi u Pip-u i proizvođač košnica.

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

30 Sij 2014, 16:24

Za te si novce mogao kupiti pravu ispravnu AŽ košnicu koju ne trebaš sklapati sam! Tko zna što te sve čeka s ovom AŽ komedijom.

Korisnički avatar
medvedv
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

30 Sij 2014, 17:12

Što napisati? Sramota i za proizvođača i za prodavača!
... alaj volim ovaj režim, pčele rade a ja ležim ...

Povratak na “AŽ košnica”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost