Apiguard - kontrola varoe

Rasprave vezane uz lječenje i suzbijanje pčelinjih bolesti
Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

Re: Apiguard - kontrola varoe

12 Ožu 2014, 08:49

Pirez je napisao:Ja koristim Apiguard 2 sezone po meni je lijek ok neki se boje grabeži,visoke temperature itd.

Svačeg su se ljudi bojali i još se kao što nam je poznato boje, vlada strah od uroka, vještica, vještaka, vatre, poplave, kiše, sunca, snjega, pada zrakoplova ... svega su se kroz povijest ljudi bojali. Pčelari nisu nikakva iznimka, boje se oksalne kiseline, boje se mlječne kiseline, boje se svega a onda umjesto da s time rade i upoznaju se rade s još opasnijim otrovima smiješnih naziva koji ih zavaravaju ambalažom i svojom specifičnom jednostavnošću trovanja proizvoda i pčela (check, kupafos, amitraz...).
Stalno se netko nečeg boji, timol konkretno Thymowar, sam koristio i iznad 35° kad se u RH tim još niko nije ni koristio, košnice izložene na direktnom suncu, nikakvih problema oko grabeži nije bilo sa gelom je stvar isparavanja još ujednačenija.
Smanjeno zaljeganje matice o kojem neki pišu? Pa istina je, no u to vrijeme usred ljetne žege i pomanjkanja medenja ionako smanjuje zaljeganje bio unutra timol ili ne.
Samo pratiti upute i "nema zime za eskime".
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Pirez
kućna pčela
kućna pčela

14 Ožu 2014, 19:14

Da citiram jednog kolegu koji je dosta cijenjen na forumu Hps-a poslano mi meilom svoje zapažanje radi se o lanjskom tretiranju:Pozz kolega,ne znam cemo ova frka na forumu,ja prezadovoljan za sada,apigard vrijedi svake lipe i nije mi zao novaca za drugu dozu.Kutije ciste i fino je hlapio i rusio,tocno po upustvu,dva tjedna.Vjerujem da cu i na godinu isto koristiti na svima.brzo i fino,ma sta ko mislio.

Još da napomenem da u mojoj udruzi ima oko 110 članova lani smo samo dva uzeli Apiguard jedan prelazi na eko i ja konvencionalni .Predplošle godine sam bio jedini .Svi su bili na čekmaitu (neznam kako se piše).Još da napomenem da ja nemam ništa od reklamiranja tog lijeka ja sam obični pčelar .Neki su u susjednim državama dobili đipa na račun reklame za taj lijek ipak je to druga država tako da si nemojmo razbijat glavu time (ko zna ako su naši dobili poticaj od strane farmacije )Neka državne institucije rade svoj posao. smokeicon

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

14 Ožu 2014, 22:12

Pirez je napisao:apigard vrijedi svake lipe i nije mi zao novaca za drugu dozu

Dobro ti je rekao. Nema se tu što dodati.
Što se tiče sranja-insekticida koje preporučaju "HPS - veličine" dokazano šteti i proizvodima i pčelama, mislim na ček naravno...
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Povratak na “Lječenje pčela”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost