Krečno leglo

Rasprave vezane uz lječenje i suzbijanje pčelinjih bolesti
Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

Re: Krečno leglo

12 Kol 2013, 21:37

Bum je napisao:sve zbog ajmo reći, još uvijek neznanja...

toga, neznanja mislim, se u pčelarstvu nećemo rješiti nikada, taman kad mislim da nešto znam onda se iznenadim i shvatim da pojima nemam još :lol:
Vjerojatno zato i vrijedi ona 100 pčelara 125 teorija pčelarstva
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Korisnički avatar
trut81
matica
matica

13 Kol 2013, 14:22

ziva istina jos je dobro kad znam da neznam gadno je samo kad neznam a mislim da znam pozz

pašezad zukić
larva
larva
Pčelarska udruga: UGP Roj Srebrenik

25 Pro 2013, 19:45

Poz..Krečno leglo se najbolje liječi sa vinobranom za spravljanje vina koji se može nabaviti u svakoj trgovini. Kod nas se vinobran koristi i za spravljanje kiselih salata za zimu. Dobar način je da se u prve pogače ubaci po 1gr na kg pogače i problema tokom cijele godine sa krečnim leglom neće biti.

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

26 Pro 2013, 12:18

Ne bih znao kako vinobran utječe na to kao ni na proizvode jednostavno ga nisam koristio ... ali znam da povremena lagana upotreba mravlje kiseline u borbi protiv varoze rješava taj problem gljivičnog oboljenja pčelinjeg legla. Krečnog odnosno vapnenastog legla ovisno kako ga tko zove. Sva se gljivična oboljenja dobro razvijaju u vlazi i kako su na vlastitoj koži iskusili neki upotrebom kumafosa, checkmitea, perizina ...
Manjom upotrebom nepotrebnih otova, što je moguće ako pčelar misli svojom glavom, smanjujemo pojavu bolesti koje nisu pčelama problem u prirodi. Slažete li se s time?
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

pašezad zukić
larva
larva
Pčelarska udruga: UGP Roj Srebrenik

26 Pro 2013, 20:00

Slažem se u potpunosti,ali kada nam se pojavi krečno leglo mi smo u poziciji da se bavimo posljedicama.Vinobran sam koristio u ratno vrijeme kada se lijekovi nisu mogli nabaviti na preporuku jednog velikog pčelara. Upotrebio sam vinobran i riješio problem.Mravlja kiselina će sigurno riješiti problem krečnog legla ali zapitajmo se koliko pčelara danas koristi kiseline jer i sama pomisao na kiselinu noge im se tresu.Mišljenja sam da ima kvalitetnih lijekova osim komercijalnih, koji su prošli naučna ispitivanja i kojem naučnom radniku koji se bavi izučavanjem pčelinjih bolesti je stalo da kaže da je dobro i kvalitetno ono što nije prošlo njihova isptivanja.Ja sam uspio napraviti preparat za suzbijanje varoe na organskoj bazi koji koristim u svom i na pčelinjacima nekoliko kolega koji zaista ima veliki učinak i recepturu ću u proljeće pokloniti pčelarima svih pa i ovog foruma da ga sami izrađuju.Mislim da mnogi pčelari mogu uz upotrebu svoje glave mnogo štošta napraviti jer pravi lijekovi se ipak crpe iz biljaka.Poz...

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

26 Pro 2013, 20:36

pašezad zukić je napisao:Slažem se u potpunosti,ali kada nam se pojavi krečno leglo mi smo u poziciji da se bavimo posljedicama.

Tako je no slično mislimo s različite točke gledamo na problem (čini mi se). Naime na pčelinjaku se trebamo ponašati na način da do toga niti ne dođe, mravlja je jedan od načina.
pašezad zukić je napisao:Mravlja kiselina će sigurno riješiti problem krečnog legla ali zapitajmo se koliko pčelara danas koristi kiseline jer i sama pomisao na kiselinu noge im se tresu.

Mravlja je bauk samo jer ne postoji dovoljan interes (čitaj zarada lobista) za promidžbom iste, ljudi su seu prošlosti jako naime, oni prastanovnici koji su živjeli prije krapinskog pračovjeka, bojali vatre ZAMISLITE! No kada su ju upoznali shvatili su da im donosi mnoge pogodnsti ali i da je vatra LOŠ gospodar no DOBAR sluga.
Mislim da mnogi pčelari mogu uz upotrebu svoje glave mnogo štošta napraviti jer pravi lijekovi se ipak crpe iz biljaka.[/quote]
hehehe tu se u tim mislima slažemo i više od 1oo%
pašezad zukić je napisao:Ja sam uspio napraviti preparat za suzbijanje varoe na organskoj bazi koji koristim u svom i na pčelinjacima nekoliko kolega koji zaista ima veliki učinak i recepturu ću u proljeće pokloniti pčelarima svih pa i ovog foruma da ga sami izrađuju.

Svakako hvalevrijedan potez! Hvala u ime udruge i moje osobno unaprijd!

Povratak na “Lječenje pčela”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 2 gosta