Testni tretman varolik otopinom (dimljenje) nakon CM+

Rasprave vezane uz lječenje i suzbijanje pčelinjih bolesti
Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

Re: Testni tretman varolik otopinom (dimljenje) nakon CM+

24 Stu 2012, 22:23

Kolega ,ako nekad naiđem ,čut ćemo se.Kontaktni su svi koji djeluju kontaktom pčele o lijek,(sve tzv.letvice)Znam za Jaruge al nisam prolazio tim krajem.Poz.

zeljko.vukovar
radilica
radilica

25 Stu 2012, 16:39

Možda nisam trebao ništa ni dirati sada nego ostaviti pčele na miru.Imao sam i ja letvice u to vrijeme u košnicama(kupio ih u Bosni) i izvadio ih nekako iza V.Gospe a bile su unutra oko 30 dana.Kasnije sam u rujnu odimio pčele nekoliko puta i pad varoe je bio zanemariv ili ga uopće nije bilo.Ma nema veze sada kako bude a i ja mislim da ovaj broj varoe ne bi trebao bitnije utjecati na prezimljavanje(bar se nadam)pozdrav!

Korisnički avatar
div@n
trut
trut
Kontakt:

25 Stu 2012, 18:16

[quote="zeljko.vukovar"]Palestinac! Svaka ti čast jer uistinu želiš pomoći ljudima koji znaju manje od tebe i zbog toga te posebno cijenim!

Moram dodati da nas ima malo koji znamo koliko zna Palestinac,a da hoče pomoci vidi se po njegovim postovima [trink39.gif] koji su svi redom dobronamjerni i super savjeti.
Isto tako htio bi te osobno upoznati Palestinac možda pokupim još koji savjet.
LP

Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

25 Stu 2012, 19:50

div@n je napisao:
zeljko.vukovar je napisao:Palestinac! Svaka ti čast jer uistinu želiš pomoći ljudima koji znaju manje od tebe i zbog toga te posebno cijenim!

Moram dodati da nas ima malo koji znamo koliko zna Palestinac,a da hoče pomoci vidi se po njegovim postovima [trink39.gif] koji su svi redom dobronamjerni i super savjeti.
Isto tako htio bi te osobno upoznati Palestinac možda pokupim još koji savjet.
LP
Evo sad mi je malo neugodno a i drago ,prije svega zbog onih koji kreću u pčelarenje jer u startu sve izgleda jako komplicirano .Ovim "starim"pčelarima možda izađem i na živce jer svi mi kasnije razvijemo svoj način. emoticon-yes

Korisnički avatar
trut81
matica
matica

26 Stu 2012, 14:53

palestinac poceli su te i šlatat he he malo sale nemoj zamjerit pozz

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

26 Stu 2012, 15:24

Palestinac je napisao:Ovim "starim"pčelarima možda izađem i na živce jer svi mi kasnije razvijemo svoj način

1.Možda, ali se ne piše po forumu zbog onih kojima ideš na živce nego zbog onih kojima taj post pomogne i treba.
2.
Oni koji baš sve znaju (?) najčešće čitaju kasno u noći kad ih nitko ne vidi. ;)
3.Prema pravilima foruma čitanje kao ni pridržavanje svega napisanog nije obavezno u praksi :lol:
[trink39.gif]
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Korisnički avatar
trut81
matica
matica

27 Stu 2012, 11:58

kaj se tice foruma pomogne puno cuti tuda iskustva pa odvagnut sa svojima i podjelit sa drugima. znanje ne vrijedi nis ako se ne podjeli cemu ne podjelit nesto kaj znamo i u cemu je netko dobar pozz

Gile1
Novi korisnik
Novi korisnik

26 Srp 2016, 12:38

Evo poštovani prijatelji da i ja postavim jedno pitanje glede varoe, počeo sam pčelariti prije godinu dana,pcele su zazimljene kako treba i tretirane su oksalnom u 11 mjesecu a od tada ničim vise do prije 15-ak dana. Znači poceo sam tretman "varolikom"zadimljavanjem i tretirao sam vec 3 puta svakih 4-5 dana i uvijek je opadanje po kosnici 40-50 kom.varoe. do kada ponavljati i da li bi trebao sto promijeniti? Unaprijed hvala.

Povratak na “Lječenje pčela”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost