gudovec 2011

Teme vezane uz pčelarske sajmove, ocjenjivanja, izložbe i sl.
Korisnički avatar
gbionda
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

gudovec 2011

09 Velj 2011, 22:39

znači bio na sajmu....prvi put i zadnji..
tolko toga za rec neznam di otkud krenit ...
prvo što mi je zapalo za oko to je neuređenost prostora opčenito ..
sve ko da je stalo u kasnim godinama 70-tih...
to je moglo po meni samo impresionirat šaku dedeka koji se jednom godišnje miču iz svog sela kada se čoporativno okupljaju i busevima voze od točke A do točke B,i popunjavaju glasački aparat hps-a koji im obecava brda i doline...
onda mi je zapalo za oko da se naplačuje ulaz od po 15 kn mene zanima koji je troskovnik i cjenik najma ne štanda nego cijelog paviljona jer sam ja imao ulaznicu 1300 i neki broj,stim da sam dosao rano relativno i to u subotu,a čuo sam da su ljudi koji su izlagali svoju robu plačali mjesto i preko 3 tisuce kn...inovatori navodno nisu plačali nista.... :?:

e sad ako je sajam organizirao hps od članarina ,onda je ulaz trebao biti besplatan za sve ,a i min.se je dalo tj.zupanija neku pinku,mene zanima di je sva ta silna lova,jerbo sumljam da je trebalo plačat ulaznice....

dalje ako je to sajam !onda sam ja kralj engleske....kazu 90 izlagaca???
di??
ja sam vidio sve skupa 1 paviljon ljevo di su bili medovi i kuhinja od meda...ja sam osobno kuhar po struci ali i ko civila me nije nimalo doljmilo kamoli sa profi strane..
ljevo dole paviljon sa prodajom,takoder katastrofa ljudi se otimali ko da je dzaba tj,mislim na prodavace a
kupci samo gledali manje više i propitkivali jer su cjene bile nebulozno skupe za jedan takav sajam!!tu i tamo neke sitnice su se dale nac za relativno pristojne cjene...

zatim ugostiteljski dio iznimno skup kava u plasticnoj čašici 7kn!! cevapi 35!! a sajam je ljudi dolaze iz daleka i zna se da ce jesti i onda ajmo opleti po dzepu,ma užas banda lopovska!!

zatim predavanja,odslusao sam dva i to o pripremi za proljece i od Lesjaka o katastru...
eh da velim da ste se pridrzavali programa sve u 16 jer ste kasnili sa njim oko 45 min do sat vremena,i ktomu vam tehnika nije valjala sve vam štekalo pogotovo lesjaku... e a onaj plinsko grijanje ko u Ausšvicu,ovi gore su se podavili skoro,bolje da niste grijali...

zatim dalo se je cuti nekih ok stvari ali najbolje su mi priče o toe kak ne davat šečer a onda sve i jedan izlagac veli kada se ih pitalo par pitanja da i oni metnu šečer itd....sve u svemu nedosljedno odrađeno...

više mi je to izgledalo ko jedan dobar plac za raju da im se pomuze lova opravdaju troskovi i piči dalje....

e da Koliko ljude zanima katastar i pridodaju tome važnost govori cca 100 a onda kasnije 50 ljudi koji su slušali lesjaka..protiv njega nemam ništa ali pišem činjenice...

navodno je bilo nekih ogovaranja ali ja ih nisam čuo jer sse sa nikim nisam družio čak nisam slikao ništa jer se nema šta slikat..... :mrgreen:
sramota je ta što je na sajmu bilo stvarno gro ljudi,iako mahom cca.85%starih ljudi preko 50-60 godina koje vjerovatno nezanimaju novine koje donosi eu i novi zakoni,i nazalost bez njihove podrške i uz pranje njihovih mozgova postoji veli prostor da se neke stvari rade na korist nekih određenih struktura u ovoj drzavi da sad neimenujem,a na štetu nas mladih koji ostajemo..........
Jednog dana kad zamedi bagrem bit cu spreman.

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

Re: gudovec 2011

09 Velj 2011, 23:31

To je sajam kojem je namjena i ideja bila stoka, ne mislim na posjetioce več na izlagače .... tj. ne njih ... ma razumiješ što sam mislio napisati. :twisted: Sada još ok izgleda, zamisli da si zagazio u kravlju balegu ili kako bi mi tu po domačem rekli drek. :)
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Korisnički avatar
gbionda
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

10 Velj 2011, 00:19

nebi vjeroval al čim sam izašo iz avta skuzio sam da je sve natopljeno drekom,jer na parkingu su dopeljavali valjda stoku u prijašnim sajmovima pa je sve v dreku,tak da se je sve blend in ;)
:lol: :lol: :lol:

Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

10 Velj 2011, 15:07

Kasne 70 i 80-te su bile mila majka,vrh vrhova kojima se još nismo i skoro još nećemo približiti.U smislu proizvodnje i demokracije ,a ove tlapnje tzv.ekonomista i inih stručnjaka da je ono bilo loše itd.su obične laži .Pitam se gdje su bile te sadašnje njuške ,osamdesetih ?Sve su to manje važni šarafi ( s pravom manje važni) iz onog sistema,sad naglo postali njuške.Realno ,bili su škart,pa ih nigdje nije ni bilo al eto sad su face,sve nam cvate odkad se dočepaše vlasti.Nadam se da se netko sjeća ondašnjih sajmova ,npr.novosadskog polj.sajma itd.To je bio svjetski sajam.

Korisnički avatar
gbionda
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

10 Velj 2011, 16:17

ja sam mlad,al sam sa starcima i djedovima išao po sajmu i tam se je proveo cjeli dan do podne na sajmu polpodne u birtiji :D
ali nikad na sajmu nikom nije bio problem zavrtit rundu dve tri,ili omastit brk sa kotlovinom ili kobasom.....
a izbor je bio od igle do lokomotive i to kvalitetnih rukotvorina...sto ti srce pozeli.....i to je bio dogadaj...sad su tu trgovački centri koji su u sluzbi gradanstva i ducani koji su ko zna koja ruka u preprodaji...sto je najbitnije nekvalitetna roba..
ja nebi rjec reko za sajam da se tamo imalo sto vidjet,ja neznam kome to moze biti vrh svih vrhova jer zbilja me nije imalo što impresionirat,ajd dobro bila je jedna vrcaljka i prikolica za LR.a li u principu sve vec dobro videno i skupo,tamo neke inovacije oko kojih ima vise posla neg da se sve rucno radi,i jos ktome spor rad sa njima,bilo naravno par dobrih inovacija...al sve u svemu tuga čemer jad.....nisam gospodin i milijunaš i nejedem zlatnom žlicom,al nemrem se otet dojmu da je sve napravljeno zbrda dola,tresla se brda rodio se miš...i 3babe kilavo djete...

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

10 Velj 2011, 16:29

Činjenica je da štalu teško na nekoliko dana pretvoriš u sajam koji bi bio dostojan pčelarstva. Celjski se npr. sajam ne održava u štali već u zdanjima u kojima se ne uzgajaju kopitari. Ideja da se napravi sajam je ok ali izbor mjesta je po mom mišljenju promašaj. Bolje da se održava na nekoj planini pod vedrim nebom.
Što se ponude i cijena tiče to nema veze sa organizatorima več ponuđačima opreme. Iako neki tvrde da se proda sve ne bih imao takav dojam, ali to je stvar "više ekonomije". Zašto je za pčelarski odabrano mjesto gdje se održava stočni sajam ne bih znao, ali smatram da ima lokacija na kojima bi se to odradilo "bezbolnije" i na koje bi samim time došlo više ljudi u posjet i razgledanje , a ne samo pčelari.
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

10 Velj 2011, 17:02

U pravu si napola, drugo pola je opća besparica ,pogotovo među pčelarskom populacijom.Da nije ovog drugog ,prošla bi i štala i kupovalo bi se više i pojeli bi i zapjevali i sve u štali . :lol:

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

10 Velj 2011, 17:11

Da, besparica je istina ali misao je bila na obilasku sajma populacije koja nije vezana za pčelarstvo, kupci pčelinjih proizvoda i slično. Dakle teško će se takvi uputiti na put u Gudovec da vide što ima tamo. Veliki se sajmovi te vrste ne rade bogu iza leđa i ne u štalama.

Korisnički avatar
jurica
matica
matica

10 Velj 2011, 21:39

I kad nije besparica ništa spektakularno tamo nije , primitivno i loše ali ok kolko para tolko muzike za 2 € ne možeš očekivati i ringišpil s muzikom po željama :)

Korisnički avatar
gbionda
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

10 Velj 2011, 22:08

:lol: :lol: :lol: :lol: dobar dobar ,ringišpila se nisam ni sjetio, :skace:: :skace:: :skace::

Povratak na “Ocijenjivanja, izložbe, sajmovi”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost