U Kölnu pčelari protiv firme Bayer

Teme vezane uz događanja u pčelarskim udrugama
Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

U Kölnu pčelari protiv firme Bayer

22 Tra 2012, 11:32

Udruga pčelara i građana Pčelarstvo online za potrebe demonstracija pčelara u Kölnu izradila je i plakat kao znak izravne podrške u njihovoj borbi protiv jednog od najvećih uništivača insekata na planetu ....
------------------------------------------------------------------------------------------------
Njemački pčelari zabrinuti oko pretjerane uputrebe pesticida u Kölnu održat će demostracije protiv trovanja pčela i okoliša u vrijeme godišnje skupštine dioničara firme Bayer AG.

Demostracije će se održati od 08:00 do 12:00 sati kod sjevernog ulazu / Köln Convention Center / Mülheimer Straße, Köln, Deutschland

Njemački pčelari tim demonstracijama žele poslati poruku Bayer menadžmentu i dioničarima o povezanosti njihove zarade i pčelinjih gubitaka u Njemačkoj. Ni jedna količina Bayerovih proizvoda nije sigurna za pčele. Poruka dioničarima: Ne postoji samo vrijednost za dioničare firme Bayer, tu je i dioničarska odgovornost.

Zaustavte gubitke medonosnih pčela. Sustavni insekticidi ne pripadaju našem okruženju.
------------------------------------------------------------------------------------------------
pročitajte kompletan članak klikom ovdje ...

Kompletan članak dostupan je klikom na http://bundesbienen.info
Slika
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

ninohr
matica
matica

Re: U Kölnu pčelari protiv firme Bayer

22 Tra 2012, 22:16

svabe imaju puno veci problem da su plodnu zemlju intezivnom proizvodnjom
pretvorili u jalovu i gotovo pustinju a slicnu praksu zele prenjeti u kreditno
robovske zemlje. Uz to su im slatke vode zagadjene i niskog vodostaja pa im
more ulazi u delte i korita unistavajuci sve zivo

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

24 Tra 2012, 10:11

ninohr je napisao:svabe imaju puno veci problem da su plodnu zemlju intezivnom proizvodnjom
pretvorili u jalovu i gotovo pustinju a slicnu praksu zele prenjeti u kreditno
robovske zemlje. Uz to su im slatke vode zagadjene i niskog vodostaja pa im
more ulazi u delte i korita unistavajuci sve zivo

svatko ima pravo na svoje mišljenje, tako i ja zadržavam pravo na svoje kako su pestividi i insekticide veće zlo što more ulazi delte ... pesticidi ulaze na način da ih ne vidimo, kažu da je opasnije ono što se ne vidi kao prijetnja od onog vidljivog. Ali to je samo moj stav bilo bi korisno čuti i druge pčelare i njihov stav worm-smajli
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

frankoradja
matica
matica

24 Tra 2012, 12:40

Kada se sve gleda kroz brzi profit,ja razumijem poljoprivrednike da trče za zaradom i prisiljeni su na tretiranje kultura ako će opstat,nažalost mi pčelari nemožemo direktno utjecati na njihov rad ali se imamo pravo buniti i zato su ovakve akcije hvale vrijedne.

Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

24 Tra 2012, 21:51

Protiv sam pesticida ,al nemoguće se borit protiv toga.Još kad ovi naši agro kreteni poduplaju doze ,ono za svaki slučaj,pa ti jedi "zdravo".Jedini spas po meni je ,što manje jest,druge nema.I naravno med uz svaki obrok kao jedina doista nezagađena hrana.Kad slušaš te agrobudale,Bayerov i Syigentin katalog otrova imaju u malom prstu,a poljoprivredom se bave otkad su uvedeni poticaji i samo udri ,sve zdravo i eko.

Povratak na “Iz pčelarskih udruga”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost