PARADRŽAVNI SAVEZ I PARADRŽAVNI REDARSTVENICI

Teme vezane uz događanja u pčelarskim udrugama
Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

PARADRŽAVNI SAVEZ I PARADRŽAVNI REDARSTVENICI

07 Ožu 2014, 15:31

Paradržave označavaju područja na kojima djeluju nezakonite i često nasilne skupine unutar dijela državnog područja vlastite međunarodno priznate države i koje pokušavaju postići međunarodno priznanje od strane drugih država i Ujedinjenih naroda.
Hrvatski pčelarski savez je paradržavna organizacija koja ne samo da krši Zakon, Ustav već LAŽE te onemogućava ljudima obavljanje vlastite djelatnosti. Opalite im šamarčinu i pošaljite ih u P***u m*****nu kada vam neinformirani "redarstvenik" - potpuno neinformirani povjerenik počne lagati i bulazniti. Još dva tri šamara im opalite kad vam slažu da morate biti član toga i toga ili onog ili ovog bla bla bleee :lol:
Ivan Erdeljac (navodno pčelar - navodno član HPS-a, navodno povjerenik u zalazu) je vrlo vjerojatno NAJNEINFORMINIRANIJI pčelar u Republici Hrvatskoj i šire, po pitanju evidencije i katastra pčelinje paše, A POSTAVLJEN JE da MUKTE "ušićari kunu dvije" i upučuje pčelare kako i što IAKO POJIMA NEMA... SVAŠTA. Ne samo da su kršili i krše Zakon i Ustav, dokazano provode samovolju i potpuno su neinformirani. Opalite im šamar kad vam na vašem zemljištu počnu buncati gluposti. Bit će vam zahvalni danas sutra jer će ih to natjerati da nauče Zakon.
PČELARSKA-BANDA.jpg
PČELARSKA-BANDA.jpg (558.72 KiB) Pogledano 1127 puta

Ivan Erdeljac je napisao:Imao sam telefonski razgovor sa jednim početnikom(pčelarskim,da ne bi bilo zabune) dok sam pisao prethodni post pa nisam mogao obrazložiti u potpunosti ono što sam htio reći.
Da obrazložim bolje situaciju na primjeru prije dva dana.
Zove me mlad pčelar i kaže da ima parcelu na kojoj bi smjestio pčele i da se raspitao okolo da li netko ima pčele u blizini,odgovor koji je dobio bio je da nitko nema.
Ukratko:dolaskom na tu parcelu GPS kaže: ispred te parcele na 58o metara je jedan ubilježeni pčelinjak,s desne strane iz šumice na razdaljini od 631 metar je ubilježeni pčelinjak,iza parcele u jarku na 847 metara je treći.
Mladac ne vjeruje i ja ga upučujem da se uvjeri u istinitost mojih riječi i GPS-a.Ode on u pravcu najbližeg(onog prvoga i vrati se sav crven u licu i uspuhan te potvrđuje da je tamo.
Upućujem ga da se osvjedoći za ostale,nešto zbog zadihanosti,nešto zbog zbunjenosti,a nešto zbog daljine koje bi trebao prijeći,odustaje.
Mislim da je to dobar razlog zbog čega se treba javiti povjereniku i zbog čega povjerenik kao takav treba postojati.
Ne ulazim u raspravu kakav je koji povjerenik i kakav odnos ima prema pčelarima,ali na osnovi jednoga negativnog lika ne bi trebalo kvalificirati većinu.
Isto tako preporuka kolegama povjerenicima da se samoinicijativno konzultiraju za postojećim zakonskim propisima koji su vezani uz pčele.

Ne samo da me ne bi šetkao nego bih ga "odšetkarao" tako da bi mu se povjerenstvo zgadilo za sve vjeke vjekova. Prvo "šerif" treba naučiti što je pčela, što košnica a zatim što je privatno vlasništvo.

SAVJET: SVE ALI BAŠ SVE TRAŽITE CRNO NA BJELO, NIŠTA "NA RIJEČ" jer se kasnije ploča peokrene. Račun na dvije tri kune, pismeno obrazloženje... SVE napismeno ;)
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

wannabeekeeper
Novi korisnik
Novi korisnik

Re: PARADRŽAVNI SAVEZ I PARADRŽAVNI REDARSTVENICI

07 Ožu 2014, 16:56

Pozdrav,
novi sam u pčelarstvu, ne poznajem zakone niti pravilnike...
Ako sam dobro shvatio na svom zemljištu mogu imati pčele iako ih ima u okruženju?

Unaprijed hvala!

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

07 Ožu 2014, 17:34

Naravno! Nitko Vam ne može zabraniti bavljenje pčelama i podizanje pčelinjaka. Posebno NE povjerenici ili HPS jer oni nemaju OVLASTI odobrenja podizanja pčelinjaka kako si je ovaj gore samoprozvani "redarstvenik" umislio. Štoviše zakonima EU nema BAŠ nikakvih kvota ili ograničenja kao u nekim granama poljoprivrede.

Naravno da nisu svi isti ima i onih koji rade savjesno i časno no ovakvih neinformiranih koji provode samovolju ima nažalost podosta, a i jedan takav je dovoljan da ti se želudac preokrene kad počne popovati.

Osim toga plačanje tih radnji trebalo bi se provoditi preko sredstava iz Nacionalog pčelarskog programa, jer ruku na srce pčelari nisu tražili da se njihovi pčelinjaci Zakonom evidentiraju a vjerujem da se protive i javnoj ilegalnoj protuustavnoj objavi TIH podataka koji javno objavljeni služe samo za lakše devastiranje i pljačkanje pčelinjaka.
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

wannabeekeeper
Novi korisnik
Novi korisnik

07 Ožu 2014, 19:14

Super!
Hvala Vam na odgovoru.

Alen-Cres
larva
larva

07 Ožu 2014, 19:57

ove godine ću po prvi put tražir povrat poticaja za pčelarstvo. Koliko sam razumio trba ispunit neke formulare gdje se traži i evidencijski broj pčelara i pčelinjaka kojeg ne mogu imati ako nisam u HPS-u , kao niti potvrdu za registraciju pelarskog vozila jer mi HPS treba izdat potvrdu da sam seleći pčelar!
Dali sam nešto krivo razumio ili ne, neznam, ali samo znam da ne želim izgubiti poticaje jer ne ulažem 5000 kuna nego puno više. Isto tako ne želim da me netko vuće za nos kako moram platit članarinu ako nisam dužan niti obavezan isto platit (mislim na plačanje HPS-u ).

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

07 Ožu 2014, 20:29

Alen-Cres je napisao:Koliko sam razumio trba ispunit neke formulare gdje se traži i evidencijski broj pčelara i pčelinjaka kojeg ne mogu imati ako nisam u HPS-u , kao niti potvrdu za registraciju pelarskog vozila jer mi HPS treba izdat potvrdu da sam seleći pčelar

Da. Treba ti OPG i evidencijski broj pčelinjaka. Ne ne trebaš biti član HPS-a da bi dobio evidencijski broj kao ni potvrdu. Član HPS-a ionako ne možeš bii kao pojedinac, a članstva u udrugama su dobrovoljna i neobvezujuća Zakonima.

Alen-Cres
larva
larva

07 Ožu 2014, 20:42

akarlovic je napisao:Da. Treba ti OPG i evidencijski broj pčelinjaka. Ne ne trebaš biti član HPS-a da bi dobio evidencijski broj kao ni potvrdu. Član HPS-a ionako ne možeš bii kao pojedinac, a članstva u udrugama su dobrovoljna i neobvezujuća Zakonima.

Imam d.o.o. i platio sam za ovu godinu :(
Ali pitam iz razloga da budem za jednu pametniji i da mogu drugima reći ako pitaju tu informaciju. Tko onda izdaje potvrde za registraciju pčelarskog vozila i evidenciju pčelinjaka ?

brane
trut
trut

07 Ožu 2014, 20:43

Izdaje HPS za potrebe HPA!
Kako bi bio član saveza udruga? Predsjednik tog saveza udruga koji govori i istupa u javnosti da je to savez od nekoliko tisuća članova jednostavno ukazuje na to kako krše zakon. Savez je dužan voditi popis svojih članova. Uvidom u popis članova jednostavno je vidljivo da imaju nekoliko stotina članica nikako nekoliko tisuća.
Svi koji imaju člansku iskaznicu saveza udruga njome si mogu doslovno obrisati guz.

Pirez
kućna pčela
kućna pčela

07 Ožu 2014, 20:51

Da pojasnim NISAM ČLAN HPS-a ,a ostvario sam poticaje u prošloj godini bez problema .a i pred 4 dana registrirao pčelarsko vozilo isto bez problema tako da zadnjih godina još nisam skužio što dobivam članstvom u Hps- u pa zato ni nisam član.Poz.

Korisnički avatar
medvedv
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

07 Ožu 2014, 20:57

Pirez je napisao:Da pojasnim NISAM ČLAN HPS-a ,a ostvario sam poticaje u prošloj godini bez problema

Pa naravno da si ostvario kad je to neobavezno mislim na članstvo u udruzi, član saveza ionako ne možeš biti kako je već i pojašnjeno.

Ideja vodstva HPS-a je jasna preuzeti sve pod svoju ingerenciju i sve naplačivati. Neće baš tako ići ;)
... alaj volim ovaj režim, pčele rade a ja ležim ...

Povratak na “Iz pčelarskih udruga”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost