prvo seljenje

Teme vezane uz seleće pčelarstvo
Korisnički avatar
Demian
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

prvo seljenje

02 Srp 2011, 23:18

Da se malo pohvalim ili požalim ... danas sam vrati svojih nekoliko košnica sa moje prve seleće kestenove paše .... košnice baš i nisu nešto teške ... ali sam naučio nekoliko stvari ....jedna bitna je i to da je seleče pčelarstvo jaaaaaaaako bolno Slika .... moja kila kestena (ak bu bilo koje) nebu išla ispod 150 E .....

brane
trut
trut

Re: prvo seljenje

03 Srp 2011, 09:28

pravi seleći pčelar krene u određenu pašu sa xx kg meda u košnici, a vrati se duplo teži. Duplo je teže nekad raditi sa 1 košnicom nego sa 100, jer je sa 1 ili 10 sve to više manje igra i neisplativo, a sa 100 je već posao.

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

17 Ožu 2012, 16:45

Evo jučer sam ovom "performans prijavom" zadovoljio sve uvjete koji su se od mene tražili! Čak sam tim performansom svoj stacionar pretvorio u seleći pčelinjak na mom vozilu za seljenje košnica "Rog-Joma" sa prikolicom koja vuče 2 (dvije) pletare , Demian čekam upute kuda je najbolje seliti gdje su prinosi po zajednici najjači? :lol:
Da ne bi bilo nismo vidjeli nismo znali sa kompletnim sam pčelinjakom dostavio prijavu na "mjesto zločina" 8-) Doduše nitko nije obračao pažnju jer su registarske pločice nepotrebne, samo me je povjerenik jadan pitao da li treba pčelinjak locirati lokatorom (neki je novi još se pčela malko boji)

... & slika "CroBeeBike" .... selling bee products and transporting bee colonies...
Slika
Prilog
_Device-Memory.jpg
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

ninohr
matica
matica

17 Ožu 2012, 19:11

Demian je napisao:.jedna bitna je i to da je seleče pčelarstvo jaaaaaaaako bolno

koji dio ?

Povratak na “Seleće pčelarstvo”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost