Rad u kontenjerima

Teme vezane uz seleće pčelarstvo
Dario
larva
larva
Pčelarska udruga: Pčelarska udruga Baranja

Rad u kontenjerima

25 Svi 2013, 21:35

Malo sam gledo po forumima itd, ali nisam našao šta ko kaže o iskustvu o radu na kontenjerima sa LR i ostalim košnicama. Naime koliko gledam po slikama to mi sve izgleda skučeno i prenatrpano pa me zanima koliko je to lakše/teže pčelarit na takav način? Kakva je problematika sa takvim pčelarenjem i kako se rješava?

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

Re: Rad u kontenjerima

26 Svi 2013, 08:32

Pa naravno da je skučeno, osim što je skučeno vjerujem i da je unutra poprilično toplo raditi u sezoni kada temperature prelaze 35 ili 40°C. Osobno nemam kontenjer ni stacionirani ni seleći ali sve je stvar vremena možeš li se posvetiti dovoljno ili ne selećem načinu pčelarenja. Ono iziskuje više tvog vremena / rada u sezoni, ali zato se više vrca nego na stacionaru.
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Dario
larva
larva
Pčelarska udruga: Pčelarska udruga Baranja

26 Svi 2013, 15:00

Evo našao sam jedan video koji opisuje malo kako se pčelari u kontenjerima itd..

Mislim da je dosta koristan pa bi zaljepio link vamo.

alison3492
Novi korisnik
Novi korisnik

25 Lis 2014, 13:52

ma mene je zanimala baš ova dizalica koju bih ja montirao na prikolicu na koju mi stane 30 košnica. Bila bi mi zanimljiva jer onda mogu sve sam raditi. Što se tiče stalaka,super su i već tražim gdje ću ih napraviti.
Što se tiče dizalice nju bih volio imati ali neku manju ,kamionska je malo prevelika a ova mi se ini da je manja. Ako tko zna gdje ih ima za kupiti bio bih zahvalan za neki kontakt.
lp

Korisnički avatar
medvedv
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

25 Lis 2014, 19:42

Imaš na njuškalu sa ili bez kamiona, kamionske ili manje
http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=se ... ryId=12759
... alaj volim ovaj režim, pčele rade a ja ležim ...

Korisnički avatar
Medo_os
trut
trut

26 Lis 2014, 16:32

alison3492 je napisao:ma mene je zanimala baš ova dizalica koju bih ja montirao na prikolicu na koju mi stane 30 košnica. Bila bi mi zanimljiva jer onda mogu sve sam raditi. Što se tiče stalaka,super su i već tražim gdje ću ih napraviti.
Što se tiče dizalice nju bih volio imati ali neku manju ,kamionska je malo prevelika a ova mi se ini da je manja. Ako tko zna gdje ih ima za kupiti bio bih zahvalan za neki kontakt.
lp

Možda ti mogu pomoći jer i sam imam kamion s kranom.
Kakva te dizalica konkretno zanima? Koje veličine i koji način pogona? Hidraulika ili mehanika?
LEGALIZACIJA OBJEKATA - ENERGETSKI CERTIFIKATI

Povratak na “Seleće pčelarstvo”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 2 gosta