Kako? Seleće pčelarstvo

Teme vezane uz seleće pčelarstvo
Korisnički avatar
trefst21
trut
trut

Re: Kako? Seleće pčelarstvo

31 Svi 2013, 09:04

akarlovic je napisao:
krkkrk je napisao:ali kaže da su mu pčele skoro umrle od gladi - kadulja da nemedi a sve drugo spaljeno od soli
- ali nece bit druge nego probat pa vidit

Pa to se unaprijed ne može predviditi, tako je sa svim pašama, a posebno sa onim "pličeg cvijeta" poput kod nas na kopnu ... pa recimo lipe ili kod kestenovog cvijeta sa kojim također može biti "problema" tijekom medenja ne poklopi li se vrijeme.

Što se paše i ponude tiče, živim u županiji gdje ima poprilično resursa i to nije baš ikakav problem. No treba razumjeti i nervozu ponekad kod nekih područje i one pčelare koji sele na rijeđe paše ili su tamo kao stacionar pa im se "gmaz" doseli sa konvojem gladnih pčela koje bi pojele i kamenje. Zbog toga i takvih stvari je katastar poželjna stvar ako služi svrsi ako se napravi kako treba (ili bolje da ne postoji), no ne u ovom obliku koji baš niko ne razumije, koji ničem ne služi - nitko ga ne koristi, koji je sam sebi svrha bitno da se utrošilo brdo love i koji je sve u svemu da ne napišem loš napisat ću potpuno "beskorisno verificirano smeće".

dovezi par košnica i vidi sam
možda taj pčelar čuva teren samo za sebe
znaš ono pila naopako ;)
[trink39.gif] mu

Korisnički avatar
trut81
matica
matica

31 Svi 2013, 09:15

pun pogodak pozz

Alen-Cres
larva
larva

04 Ožu 2014, 00:49

Što se tiče Gorskog kotara,dali treba zvat povjerenika ili da sam tražim lokaciju i na taj način smjestim pčele? Ne bih se nikome htio zamjerat ali tamo gdje sam mislio staviti pčele nažalost mi je propalo pa sad ne znam gdje i kamo da ih smjestim. Ako netko može pomoći oko lokacije veliko mu HVALA na tome.

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

04 Ožu 2014, 06:20

Povjerenik se samo obavještava o lokaciji / smještaju pčela on ako se ne varam ne traži i ne kupuje zemljišta/lokacije to je stvar svakog pojedinca. Naravno može kod selećeg pčelarstva predlagati alternativne ako je na nekom području prevelika gužva iako je i to upitno jer se sve radi odokativno potpuno stihijski da ne napišem na rubu Zakona.
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

04 Ožu 2014, 17:38

Glede selenja,tu zbilja vrvi od sranja svih vrsta. Nevjerovatno ,toliki resursi na relativno malo pčelara a toliko svađa i mržnje.

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

04 Ožu 2014, 18:08

Palestinac je napisao:a toliko svađa i mržnje

Zato jer je "novac" u pitanju, a kažu i da "vlast" ne kvari nego kod ljudi pokaže kakav je tko u naravi. Pčelari - povjerenici, čast izuzecima, nisu iznimka smješno je i kako se vrši procjena "medenja" i "mednih resursa" potpuno za nevjerovati. :roll:
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Eudimir
Novi korisnik
Novi korisnik

24 Lip 2016, 11:04

Prodajem: zemljišta krk .. možda kome zatreba?

Povratak na “Seleće pčelarstvo”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost