Nagađanje

Teme vezane uz medonosno bilje
Korisnički avatar
gbionda
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

Nagađanje

09 Sij 2012, 21:03

Zanima me što mislite,kakva ce bit naredna sezona sto se tiče cvjetanja i medenja.
pošto suša i dalje traje,sve ove kiše su nista tek toliko da poškrope zemlju(gledam ribnjake svi su presušili)
Što se tiče čitanja drveča jos je rano no ne izgleda mi obecavajuce, zanima me koliko ce cvjetnih pupova biti na vočkama,posto je ove godine slabo generalno cvjetala šljiva,dok su višnje i trešnje odlično cvjetale,jabuke su bile tak-tak. Što buducnost nosi ?
Jednog dana kad zamedi bagrem bit cu spreman.

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

Re: Nagađanje

09 Sij 2012, 21:07

Sjeti se kakvi su se sve hvalospjevi propovjedali na startu proljeća u 2011. godini pa bu te prošla volja za "nagađanjem". Neka prognozeri nagađaju a mi bumo vidli da li su pogodili i koliko točno ;)
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

leskovic
kućna pčela
kućna pčela

11 Sij 2012, 22:08

kakva će bit sezona to niko nemre znati,no ja sam sad u subotu videl da je ljeska dobro krenula,malo ljepog vremena i bude išlo

Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

12 Sij 2012, 18:52

Istina,sam Bog zna kako će biti,mene brine ovo dugo razdoblje bez vlage,jer kad počne grijat ,to malo vlage isparit će za čas.Samo da se ne okiša u vrijeme cvatnji kao 2010.Opet u svojim fantazijama,nagađam da bi ova godina mogla biti zapamćena po jakoj medljici.Zima je topla ,a medljike već dugo nema ,kod mene 6g.nije medila.

Neznalica
stari pčelac
stari pčelac

10 Kol 2013, 23:52

Palestinac je napisao:Istina,sam Bog zna kako će biti,mene brine ovo dugo razdoblje bez vlage,jer kad počne grijat ,to malo vlage isparit će za čas.Samo da se ne okiša u vrijeme cvatnji kao 2010.Opet u svojim fantazijama,nagađam da bi ova godina mogla biti zapamćena po jakoj medljici.Zima je topla ,a medljike već dugo nema ,kod mene 6g.nije medila.

I, je li je bilo?

Prvi put idem redom po Forumu pa natrčah i na ovo.

Pozdrav, svako dobro!

Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

03 Ruj 2013, 20:45

Neznalica je napisao:
Palestinac je napisao:Istina,sam Bog zna kako će biti,mene brine ovo dugo razdoblje bez vlage,jer kad počne grijat ,to malo vlage isparit će za čas.Samo da se ne okiša u vrijeme cvatnji kao 2010.Opet u svojim fantazijama,nagađam da bi ova godina mogla biti zapamćena po jakoj medljici.Zima je topla ,a medljike već dugo nema ,kod mene 6g.nije medila.

I, je li je bilo?

Prvi put idem redom po Forumu pa natrčah i na ovo.

Pozdrav, svako dobro!
Nije je bilo . Neznam šta se to mora poklopiti da medljika zamedi onako pravo,bar ovdje na šumama hrasta lužnjaka koje su mi blizu.

Povratak na “Pčelarska flora”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost