Njegovo Veličanstvo: Bagrem 2014.

Teme vezane uz medonosno bilje
n.knezovic
kućna pčela
kućna pčela

Njegovo Veličanstvo: Bagrem 2014.

25 Ožu 2014, 21:52

Dok sam gledao bilje oko pčelinjaka, naišao je jedan stariji pčelar i upitao me koje me razdoblje medenja zanima. Rekoh travanj, svibanj i lipanj. Tada mi je rekao "Diži košnice i vozi". "Tko nije bio na bagremu ne zna što je pravi unos!" I upoznah medenje bagrema. I sada sve mogu priskočiti, ali medenje bagrema ... nikada. Pa i prije par godina kada je smrzao i tada sam vozio na bagrem.

Eh, stanje bagrema se dobro ne vidi sa juga. Bilo bio dobro na ovoj temi pisati o stanju bagrema kroz ovo vrijeme pripreme, zatim prilikom medenja. Bez brige, ne dolazim nikome blizu, jer je već godinama moja lokacija na izdvojenom; ne previše meda, ali i manja opasnost od onih koji ne mijenjaju saće, koji se čude kako uopće nema godinama varoe u njihovim košnicama i ne uznemiravaju pčele osim kada vade med.

Hvala!

n.knezovic
kućna pčela
kućna pčela

Re: Njegovo Veličanstvo: Bagrem 2014.

27 Ožu 2014, 20:53

Znači još nije počeo raditi.

Dakle, očekivati iza 1. svibnja?

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

Re: Njegovo Veličanstvo: Bagrem 2014.

28 Ožu 2014, 08:06

n.knezovic je napisao:"Tko nije bio na bagremu ne zna što je pravi unos!"

Da to je pravi opis medenja bagrema.
n.knezovic je napisao:Znači još nije počeo raditi.

Dakle, očekivati iza 1. svibnja?

Nezahvalno je prognozirati, kako unos tako i početak medenja, svašta se može desiti još naravno ovisno o lokaciji ... bit će ranije to je očito ako gledamo ostatak biljnih vrsti.
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Povratak na “Pčelarska flora”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost