Bijela djetelina

Teme vezane uz medonosno bilje
Neznalica
stari pčelac
stari pčelac

Re: Bijela djetelina

12 Srp 2013, 23:33

akarlovic je napisao:narod voli reći da dva magarca znaju više od jednog, više ljudi više zna... pa smo upitali kolege javio se jedan koji kaže:
Mihalj Kovi Kovac je napisao:divlji bosiljak ima ih i kod a pcele imaju belu mrlju na glavi ili na ledja kad ih posecuju..............

Dakle: Calamintha officinalis Moench ili Divlji bosiljak

Šta je ovo?
Ja ti se zahvalio, priznao da sam magarac jer kupujem bosiljak, ruzmarin..., a post nestao.

Hvala puno! Jeste, bosiljak je, upoređivao sam slike kroz dvoje naočale. Sutra rano idem na pčelinjak da ga malo i omirišem i prožvačem (heh, ni toga se nisam sjetio, a vas gnjavio za pomoć). Smotan, pa šta ćeš.

Pozdrav, svako dobro!

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

14 Srp 2013, 08:37

:lol: sad ga vidiš sad ga ne vidiš
Nema potrebe zahvaljivati pa tome i služi ovaj medij, ovdje nestajanja posta inače nema, vjeruj mi na riječ drugo ti ne preostaje niti imam bilo kakve potrebe dokazivanja suprotnog.
Kod postanja imaš 3 opcije:
  • Pohrani skicu
  • Prikaz
  • Pošalji
Možda si slučajno kliknuo Prikaz jer tada ti se sve pokaže kao i kad klikneš na pošalji samo ti i dalje nudi dopunu ili uređivanje. Post nije završen (nije vidljiv) sve dok ne klikneš "Pošalji". Ako te tješi nisi jedini i ja često napišem pa radeći usput ovo ili ono zaboravim kliknuti a poslije se čudim kako nisam napisao ništa uvjeren da jesam ... nije mi problem kad mi post ima rečenicu dvije al kad ima cjelu karticu teksta onda mi se ne da ponavljati a i misao "ode" drugdje ;)
Prilog
prikaz-izgleda-posta.jpg
prikaz-izgleda-posta.jpg (50.37 KiB) Pogledano 1539 puta
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Neznalica
stari pčelac
stari pčelac

14 Srp 2013, 23:09

Nema veze, idemo dalje.

Pozdrav, svako dobro!

Korisnički avatar
gbionda
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

24 Srp 2013, 11:45

u Švaba je med od djeteline ustaljen kao kod nas bagremov..tako da nemože biti loš ..bitno da ga ima..ma kakav god bio.
Jednog dana kad zamedi bagrem bit cu spreman.

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

24 Srp 2013, 17:52

Dobra je ona samo je kod nas nema na lokacijama bar ne toliko da se dobije čisti med. to govori i u videou dr.Lončarević uostalom
viewtopic.php?p=12248#p12248
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Neznalica
stari pčelac
stari pčelac

25 Srp 2013, 00:10

Gbionda:
bitno da ga ima..ma kakav god bio.

Sasvim tačno. Iz tvojih usta u Božije uši.

Pozdrav, svako dobro!

Neznalica
stari pčelac
stari pčelac

25 Srp 2013, 00:14

akarlovic je napisao:Dobra je ona samo je kod nas nema na lokacijama bar ne toliko da se dobije čisti med. to govori i u videou dr.Lončarević uostalom
viewtopic.php?p=12248#p12248

Već sam rekao da volim miješani, a ne uniflorni med, no: "Sto ljudi, sto ćudi" i tako i treba da je.
Trenutno i na pčelinjaku i okolo ima bijele djeteline pa pažljivo moram voziti do na pčelinjak, ali ima još bar 10 vrsta različitih cvjetova, koje pčele masovno posjećuju i zato mi je ovaj sadašnji med najdraži (ako ga bude nešto i za mene).

Pozdrav, svako dobro!

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

25 Srp 2013, 07:23

Neznalica je napisao:da volim miješani, a ne uniflorni med

Kod večine je pčelara tako, kupcima se preko trgovačkih lanaca plasira i nažalost nudi nešto drugo.

Povratak na “Pčelarska flora”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost