Repica (olaj)

Teme vezane uz medonosno bilje
Korisnički avatar
Palestinac
stari pčelac
stari pčelac

Repica (olaj)

23 Tra 2013, 22:23

Upravo bukti ,vrijeme povoljno unosi dobri. Iako med od repice mnogi s prijezirom gledaju ,gadno se varaju ,strašno je ljekovit ,pun peluda i možda za zdravlje br.1.Inače ,po izdašnosti medenja repica i nije neka krava muzara ali velike parcele .puno cvijeta svrstavaju je u pravu pašu s viškovima za pčelara,naravno i pčele moraju biti što jače.U protivnom dođe kao razvojna paša.Mane paše : sve više slabomedućih hibrida, opraši se lako vjetrom tako da se moli za tiho vrijeme, velika opasnost za pčele od vlasnika parcela koji špricaju insekticidom u cvatnji.I za kraj,nije mana al boli, pčele su na repici agresivne - slaže se puno pčelara i rad s njima je mukotrpan.

Korisnički avatar
nvucinac
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

Re: Repica (olaj)

24 Tra 2013, 11:11

Kod nas još nije procvetala, ali će uskoro.
10165 (Copy).jpg
10165 (Copy).jpg (144.52 KiB) Pogledano 1420 puta
46* 01' 37" 07 N
19* 41' 17" 50 E

n.knezovic
kućna pčela
kućna pčela

27 Ožu 2014, 21:09

Palestinac je napisao:Mane paše : sve više slabomedućih hibrida, opraši se lako vjetrom tako da se moli za tiho vrijeme, velika opasnost za pčele od vlasnika parcela koji špricaju insekticidom u cvatnji.I za kraj,nije mana al boli, pčele su na repici agresivne - slaže se puno pčelara i rad s njima je mukotrpan.

Budući da je počela sa cvjetanjem, dobro je obnoviti temu za 2014. Jednom sa vozio na uljanu repicu i zapamtio. Nikada nisam vidio toliku agresivnost. Uboda kao u priči. Pogreška mi je bila kod jakih zajednica. Budući da sam koristio tehnolobiju 12-ti dan, sve su se jake izrojile, a slabići su ojačali. Nastavak meda i peludi sam dovezao sa uljane repice sa zajednice.

Tridesetak km dalje je moj prijatelj odvezao i bila je katastrofa, jer je jedan od poljeprivrednika imao špricanje u cvijetu.

Kako reče "palestinac" sve izvagati i odlučiti. To je paša koja se možda isplati, ali može biti i krah za cijelu sezonu medenja.

Korisnički avatar
gbionda
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

06 Tra 2014, 23:40

eto i mojeg zutog zlata.... nisam imao baterije da poslikam iza leđa je jos jedna tabla....nadam se vrcanju ;)
Prilog
DSC_0188.jpg
repica na vidiku
DSC_0188.jpg (1.2 MiB) Pogledano 963 puta
Jednog dana kad zamedi bagrem bit cu spreman.

Povratak na “Pčelarska flora”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost