Registracija

Izrada prikolice za LR košnice

Teme vezane uz inovativne ideje u pčelarstvu
stari pčelac
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine

Izrada prikolice za LR košnice

PostPostao/la akarlovic » 01 pro 2010, 10:40

Kućna izrada prikolice za prijevoz LR košnica prema ideji pčelara Ante Buličić - Osibar-a koji je svoju malu inovaciju spreman podjeliti sa ostalim pčelarskim pukom. Prikolica je rađena od stare bačene prikolice i željeznih otpada. Uz napomenu da je kupljeno nešto malo materijala i stalci za osiguranje prikolice.
Ostatak stare prikolice:
Slika
Ubacivanje srednje noseče šipke
Slika
Montaža prednje pomočne "noge"
Slika
Montaža cijevi
Slika
Montaža blatobrana, L profila i zatezača za košnice prilikom transporta
Slika
Izgled obojane košnice i proba zatezača za (srednji nosivi dio)
Slika
Stavljene košnice zbog testiranja zatezača
Slika
Slika
Dodane noge, svjetla, košnice prikolica prikopčana na Renault Lagunu i selidba može početi.
Slika

Sretan put želi Vam pčelar Ante Buličić - Osibar
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

matica

Re: Izrada prikolice za LR košnice

PostPostao/la jurica » 01 pro 2010, 10:56

Odlično, vrlo jednostavno. Bravo Osibar. Šteta samo da kada su već tu i "noge" ove na zadnjoj slici da sve nije napravljeno kao navoz - platforma. Ali sve u svemu vrlo korisno i ljepo.

Pčelarstvo Online član

PostPostao/la dosens » 01 pro 2010, 10:59

Nice tx Ante ;)

Novi korisnik

PostPostao/la osibar » 03 pro 2010, 17:13

jurica napisao:Odlično, vrlo jednostavno. Bravo Osibar. Šteta samo da kada su već tu i "noge" ove na zadnjoj slici da sve nije napravljeno kao navoz - platforma. Ali sve u svemu vrlo korisno i ljepo.

Iskreno ,nisam ni razmišljao o toj ideji.bilo mi je bitno da napravim da mogu seliti jedan broj košnica.Sad se radi na nekim dopunama ,tako da se u sredinu mogu izvlačiti košnice na obe strane.Po tome če ih biti na prikolici 13 košnica.

matica

PostPostao/la jurica » 04 pro 2010, 12:42

Da lijepo izgleda i ovako, jednostavno i lijepo. Onako bi možda jedna prikolica imala još i veću učinkovitost preselite košnice, dignete, ostavite i krenete po druge . Koliko je utrošeno za materijal ako nije tajna?

Novi korisnik

PostPostao/la osibar » 07 pro 2010, 15:13

jurica napisao:Da lijepo izgleda i ovako, jednostavno i lijepo. Onako bi možda jedna prikolica imala još i veću učinkovitost preselite košnice, dignete, ostavite i krenete po druge . Koliko je utrošeno za materijal ako nije tajna?

Ne nije tajna.
-Prikolica je bila stara i odbačena.
-Središnjušipku sam kupio u željezaru za nekih cirka 100-150 kn.
-Poprečne cjevi i "L" okvire sam uzeo na otpadu,cjena po kilu 35kn.
-Šipke dugi navoj i šarafi ,uzeto u "Smit komercu".
Neznam koliko je koštalo ali znam da nije puno,negdi do 200 kn,sigurno nije više.
-Nosači kupljeni u "Uradi sam".Cjena 99,90kn po komadu.
-Pomočno kolo 150kn.
Moglo se napraviti i tako da se prebacuje više puta,ali stim da sam sam nacrtao zamisao na papir i sam sve napravio,Ja sam pre zadovoljan sa njom.
Šta ne znači da nemam namjeru još koju napraviti i učiniti baš ovako kako vi kažete.

Novi korisnik

PostPostao/la osibar » 07 pro 2010, 15:21

Sve je to ljepo izvedeno,ali sad ima drugi problem.
Trebao bi tu prikolicu i registrirati.Da bi je registrirao ,treba napraviti atest.Sam atest je nekih 1500kn u Velikoj Gorici(tamo je atest za prikolice),plus registracija,hm pa to me dođe toliko da me glava zaboli.Neznam ako od udruge tražim potvrdu da sam pčelar(kao za auto)dali če me doči jeftinije atest i registracija.Ako neko nešto zna o tome ,molio bi vas da me obavjestite,kako bi mogao izvršiti registriranje prikolice.
OSIBAR.

stari pčelac
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine

PostPostao/la akarlovic » 07 pro 2010, 15:46

Mislim da atest prikolice s time nema veze, ali vrijedi pitati prije ne košta ništa http://www.cvh.hr/cvh/tehnicki-pregled/ ... egled.aspx
Potvrda da ste pčelar može koristiti kasnije kod registracije same prikolice, korištenja plavog dizela i sl.
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Pregled aktivnih tema

Vrati se na: Inovacije u pčelarstvu