Livadske tihe paše

Na ovom mjestu otvaramo teme za koje nije otvorena posebna kategorija na forumu
barni 01
Čmela član
Čmela član
Pčelarska udruga: čmela
Kontakt:

Re: Livadske tihe paše

12 Ožu 2017, 20:00

miris psa može uznemiriti pćele...eto ja imam tri vižle uvijek su sa mnom kod pćelinjaka...
no naućili su vrlo brzo da pćele bodu...da se ne ide ispred leta...da se košnici prilazi sa zadnje strane...no miris psa i slućajni osjet straha psa od uboda iritira pćelu lućenje feromona straha...pćela ga nanjuši i obratno pas isto nanjuši kad se ga netko boji i postaje sigurniji i agresivniji..
no nikako ne može izazvati agresivnost pćela na 100 metara udaljenom pćelinjaku...
valjda se kolega pćelar boji pćela zbog nećeg i lući feromon straha...

barni 01
Čmela član
Čmela član
Pčelarska udruga: čmela
Kontakt:

12 Ožu 2017, 20:00

miris psa može uznemiriti pćele...eto ja imam tri vižle uvijek su sa mnom kod pćelinjaka...
no naućili su vrlo brzo da pćele bodu...da se ne ide ispred leta...da se košnici prilazi sa zadnje strane...no miris psa i slućajni osjet straha psa od uboda iritira pćelu lućenje feromona straha...pćela ga nanjuši i obratno pas isto nanjuši kad se ga netko boji i postaje sigurniji i agresivniji..
no nikako ne može izazvati agresivnost pćela na 100 metara udaljenom pćelinjaku...
valjda se kolega pćelar boji pćela zbog nećeg i lući feromon straha...

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

14 Ožu 2017, 07:01

Slažem se , 100m je daleko za tako nešto. Uostalom da smeta ljudi ne bi sa psima dolazili na pčelinjake, dakle ne ispred košnice nego na pčelinjake. Što bi tek ove na slici trebale raditi da je to tako kako misli tvoj susjed?
balint.jpg
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Povratak na “Netematski svakodnevni razgovori”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 3 gosta