Admine daj nam krigle

Obavijesti administratora o radu foruma i prijedlozi korisnika vezane uz forum
Neznalica
stari pčelac
stari pčelac

Re: Admine daj nam krigle

18 Sij 2013, 16:21

Rezultat 3.36 Mbp. Ne razumijem se u ovo, ali znam šta vidim, a vidim da i dalje sporo otvara. No, zanimljivo je da mi se prijatelj žali na drugom forumu sa istim serverom da mu sporo otvara i ima dodatnih belaja, a kod mene sve super. Ja dalje i više ništa ne znam.

Ne shvataj ovo kao nikakvu kritiku, nego samo kao dobru namjeru za poboljšanje Foruma. Jer, kad ne bih imao dobre namjere, ne bih ovdje ni bio.

Pozdrav!

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

18 Sij 2013, 21:30

Neznalica je napisao:Ne shvataj ovo kao nikakvu kritiku, nego samo kao dobru namjeru za poboljšanje Foruma.

Svaka je kritika dobra, odradit će se neke provjere i promjene glede povećanja brzine iako djelovi jednostavno ne ovise o forumu na primjer za veličinu slika ovdje nema nikakvog ograničenja pa to ako je problem nije do foruma ili video i sl. Ostalo će se dodatno provjeriti i optimizirati uskoro.
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Neznalica
stari pčelac
stari pčelac

18 Sij 2013, 22:53

Živio, sretno!

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

18 Sij 2013, 23:07

Učitanje foruma bilo je 2.50s a sada je: 1.88s ima još par opcija za smanjenje pa bi trebalo kad se odradi biti bolje. [trink39.gif]
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Neznalica
stari pčelac
stari pčelac

18 Sij 2013, 23:14

Želim da bude bolje u svakom pogledu.

Pozdrav, svako dobro!

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

20 Sij 2013, 07:49

Cilj je da bude ne bolje nego najbolje, ne zbog toga kako bi se takmičili s nekim nego da se korisnicima pruži top-vrh. Sada to još nije ali radi se na ukljanjanju praznina u kodu koje će forum držati u vrhu. Javili su mi se neki korisnici pročitavši ovu diskusiju koji su slali ili provjeravali brzinu svoje veze i kako ona nije bila "baš neka" za to smatrali odgovornim forum ili web. Nemamo mogućnost poboljšanja stabilnosti vaše veze tj. veze koju vam daje vaš operater usluga.
brzina_usporedna.jpg
Usporedna brzina učitanja nekih foruma u regiji pokazuje da nemamo razinu "B" ali na njoj u ovom trenutku radimo. Kada bude ne mogu točno najaviti ali bude sigurno "B" i "B" jer sam pronašao djelove koji se mogu malim spin trikovima u kodu foruma rješiti s time da se mora uzeti u obzir kako jedino naš forum od svih ovdje testiranih nema nikakav limit ni po večičini ni po težini slika koje korisnici stavljaju.

Dakle usluga koju nudimo potpuno besplatno i nije baš preloša (točnije u samom je vrhu kvalitete) uzmemo li u obzir da neki od navedenih foruma naplačuju i ograničavaju svoj pristup (preko članarine i sl.), ograničavaju veličinu slika i datoteka i slično. Sa 538KB naš je forum "najteži od svih mjerenih" od nekih mjerenih teži i 489KB ali ipak je u vrhu dakle radimo ok (za sada). Ovdje nema niti će biti forum cenzura, limita i sličnog. To naravno nije moguće bez vas koisnika foruma pa su svi komentari, prijedlozi i kritike itekako dobrodošli jer bez njih se eke stvari ne mogu uočiti i sanirati - poboljšati.
Što više kritika, prijedloga, komentara ovdje to bolji forum ;)
A ako treba možemo ukratko pojasniti i kako radi mreža.
ping_test.jpg
ping test rađen u vrijeme usporednog mjerenja brzine nekih foruma pčelarske tematike

Ping je jedna od komandi IP protokola (Internet Control Message Protocol) koristi se za merenje brzine protoka odziva internet veza. Imate li problem s brzinom veze (najčešće se kako nam javljate dešava od 18h-23h) ako nije ona koju plačate ili ste zakupili kod svog operatera morate kontaktirati operatera forum s vašom ADSL brzinom nema ništa.
[trink39.gif]

Neznalica
stari pčelac
stari pčelac

20 Sij 2013, 13:02

Ma, ja ti znam samo uključiti, vidjeti kako radi, kuckati ponešto, postaviti sliku i to je sve. Kasno mi je za ovu vrstu učenja i zato se divim svima koji deveraju s ovim problemima te im na tom putu želim sreću.
Pozdrav!

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

24 Sij 2013, 22:04

U stvari i dobro da je tema pokrenuta jer sam našao u kontaktu sa phpbb grupom neka poboljšanja koja su oguća za ovaj forum softver. Svakako ću ih sprobati i ugraditi ovdje. Dakle kao što sam i pisao dobronamjerna kritika je korisnija od lažne pohvale ;)

Korisnički avatar
medonjonjo
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

27 Sij 2013, 14:19

Forum je zaista lijepo složen, ali mene smeta žuta boja slova. Možda je to samo do mene koji čitam sa naočalama no više puta teško pročitam naslove
koji su žute boje. Ne mora se radi mene mijenjati boja ali me zanima da li još koga to smeta.
Lijepi pozdrav. :geek:
I Trutovi umiru zar ne!

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

27 Sij 2013, 15:03

I ja čitam naočalama možda vam je dioptrija postala preslaba :) , šala je to dakako - potamnit ću i staviti u bold (podebljat naslov) bit će vidljivije, ako ne bude samo javite!

Povratak na “Obavijesti korisnika i administratora o radu foruma”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost