Vođenje vlastite teme na forumu

Obavijesti administratora o radu foruma i prijedlozi korisnika vezane uz forum
Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

Vođenje vlastite teme na forumu

11 Tra 2013, 19:54

Svaki član foruma, na zahtjev, može sebi otvoriti kategoriju odnosno dvije za vođenje svojih vlastitih bilješki. Da li će jedna, nijedna ili obje biti vidljivr svima, nekim korisnicima ili pak samo njemu o tome odlučuje sam korisnik "vlasnik te teme. Kao jedini i isključivi vlasnik teme, korisnik koji njome upravlja temu može zaključati, tražiti promjenu privatnosti (vidljivost ostalima) ili tražiti njeno brisanje bilo kada ukoliko to smatra potrebnim.

Članovi udruga Pčelar, Čmela ili Pčelarstvo online mogu otvoriti duplo dakle 4 svoje kategorije za vođenje vlastitih tema. To je omogućeno i financijski potpuno osigurano prema važećem statutu udruge Pčelarstvo online za sve članove i članove članica korisnica hostinga!

Kako se otvara tema?

Javiti se na forum@pcelarstvo.hr sa sljedećim podacima obavezno sa email adrese koja se veže uz korisničko ime:

1.korisničko ime na forumu
2.ukoliko je korisnik član udruge Pčelar, Čmela ili Pčelarstvo online to treba i upisati jer ima povlašten status u odnosu na ostale. Ukoliko nije može upisati NE ili ukoliko želi naziv svoje udruge.
3. Navesti teme koje želi da se otvore za njega osobno na primjer:
-tema 1 (javna)
-tema 2 (privatna)
-tema 3 (samo za određeno članstvo - treba navesti koji članovi foruma mogu vidjeti temu)
-tema 4 (privatna)

Nakon primitka svakog zahtjeva korisniku se najkasnije unutar 7-10 dana otvaraju prilagođene tražene teme na forumu o čemu ga se obavještava na email koji koristi na forumu.

Čemu služe vlastite teme na forumu?

Korisnik foruma sam bira tematiku, uvjet je da se koristi za potrebe pčelarskih tema, na primjer vođenje vlastita online dnevnika pčelinjaka, podataka vage i slično.

Kao što znate u forum je jučer ugrađeno automatsko prepoznavanje u slučaju pristupanja forumu preko mobilnih uređaja i tablet računala. Uz prepoznavanje rezolucije korisniku je sada omogućeno da sam vodi potpuno besplatno vlastitu privatnu evidenciju, odnosno točnije dnevnik pčelinjaka svog pčelinjaka, i po potrebi zatreba li mu za bilo što istu može printati i dokumentirati i na taj način. Naravno tema se može uređivati i voditi i na klasičan način do sad uobičajen preko stolnog ili laptop računala s time da je moguće vođenje direktno sa pčelinjaka naravno ukoliko posjedujete tablet ili neki prikladan mobilni telefon preko kojeg je to ostvarivo.
Prilog
iphone0.jpg
iphone0.jpg (168.36 KiB) Pogledano 1668 puta
iphone.jpg
iphone.jpg (153.62 KiB) Pogledano 1668 puta
iphone1.jpg
iphone1.jpg (149.47 KiB) Pogledano 1668 puta
tablet.jpg
tablet.jpg (108.36 KiB) Pogledano 1650 puta
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Neznalica
stari pčelac
stari pčelac

Re: Vođenje vlastite teme na forumu

11 Tra 2013, 21:20

Pošteno govoreći, debelo se dvoumim.

Pozdrav, svako dobro!

Neznalica
stari pčelac
stari pčelac

11 Svi 2013, 21:35

Hajde, da ne otvaram novu temu pa da pitam ovdje. Zašto vrijeme na Forumu nije usklađeno? Vidim da pokazuje jednu uru manje.

Pozdrav, svako dobro!

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

12 Svi 2013, 08:14

Tko pita ne skita, pitanje može biti i ovdje jer sličan problem se može javiti i onima koji vode vlastitu privatnu evidenciju pčelinjaka ili neku od vlastitih javnih tema što je dostupno na zahtjev po prvi puta u regiji upravo unutar ovog pčelarskog foruma 21. stoljeća [trink39.gif] .

Odgovor na upit: Zato jer je ovaj pčelarski forum otvorenog tipa-javan i kao takav dostupan korisnicima različitih vremenskih zona ma gdje se nalazili, kada bi se svima učitavalo vrijeme servera različitim ljudima iz različitih vremenskih zona koje nisu gdje i sam server bilo bi krivo prikazano, kako ste vi u istoj vremenskoj zoni kao i ja trebali bi u postavkama profila staviti UTC (koordinirano svjetsko vrijeme) +1 Central European Time. To vrijeme koristi јe većina Europskih i sjeverno Afričkih zemalja.
Primjer: Kada bi pčelar svoj seleći pčelinjak preselio u okolicu Moskve na mjesec dana da tamo pčele sakupe neku pašu, zbog točnosti kod logiranja i prikaza vremena bilo bi dobro da se vrijeme pomakne (sam sebi) na "Moskovsko vrijeme" dakle UTC +3 kako na forumu tako i na ručnom satu odnosno mobtelu i sl.

phpBB3_forum_vrijeme.jpg
Vrijeme na phpBB3 forumu bilježi za vaše potrebe nekoliko osobnih parametara: npr zadnji posjet odnosno prijavu na forum sa korisničkim imenom sve dok nema prijave forum vas evindentira kao "nepoznatog gosta"
phpBB3_forum_vrijeme.jpg (245.04 KiB) Pogledano 1544 puta

phpbb3_forum_vrijeme_profil.jpg
podešavanje vremena u phpBB3 forumu moguće je nakon prijave unutar korisničkog profila
phpbb3_forum_vrijeme_profil.jpg (144.44 KiB) Pogledano 1544 puta

Napomena: Vremensku zonu temeljem korisničkog zahtjeva može korisniku podesiti i administrator foruma (ima za taj dio ovlasti, no ne i baš za sve zbog privatnosti samih korisnika) ali isključivo na zahtjev samog korisnika.
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Korisnički avatar
medvedv
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

12 Svi 2013, 16:52

Uz mali dodatak, treba biti uljučeno ljetno računanje vremena ;)
... alaj volim ovaj režim, pčele rade a ja ležim ...

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

12 Svi 2013, 22:16

... da to sam zaboravio opisati, i taj je dio naravno bitan, jer ako je opcija isključena kod promjene se vrijeme ponovno ne slaže ... razlika će biti jedan sat
U međuvremenu sam promjenio i vrijeme na forumu (zonu) sa UTC na UTC +1 pa će po standardnim postavkama biti od sada tako.

Neznalica
stari pčelac
stari pčelac

13 Svi 2013, 10:12

Eh, da provjerimo.

Pozdrav, svako dobro!

Neznalica
stari pčelac
stari pčelac

13 Svi 2013, 10:16

Neznalica je napisao:Eh, da provjerimo.

Pozdrav, svako dobro!

Mašala, i operacija uspjela, i pacijent preživio.

Neznalica
stari pčelac
stari pčelac

31 Svi 2013, 23:37

Otvorio bih (ipak) temu "Šta ja to hoću?!", nešto kao svoj dnevnik i to kao javnu, svima dostupnu temu. Moram li preko meila ili to može i ovako?

Naravno, tema vezana za pčelarstvo, a bila bi tipa: prošlost-sadašnjost-budućnost, tj. šta sam i kako radio, šta i kako trenutno radim i šta sam naumio.

Imao sam slične teme na nekim forumima pa se pokajao. Valjda ovdje neću? A možda bi i za mene i za sve najbolje bilo kad mi tema ne bi bila odobrena.

Pozdrav, svako dobro!

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Kontakt:

01 Lip 2013, 07:28

Naravno da može ovako, posebno ako je javna tema vidljiva svima, u konačnici to ovisi o pojedincu i njegovu izboru. Ne znam za vaša dosadašnja iskustva po ostalim forumima ovdje su pravila pčelarskog foruma jasna i definirana.
Ako ste imali problema na ostalim forumima, a nadam se da na ovom nije bilo sličnih iskustava, bilo bi dobro da uočite li pojavu bilo kakve sličnosti u bilo čemu da nas upozorite kako bi mi ovdje na vrijeme iste izbjegli ili ih pravovremeno spriječili. Zaštita forum korisnika ovdje je na prvom mjestu, ovaj pčelarski forum postoji prije svega zbog svojih korisnika i njihovog sudjelovanja, nikako i nikad obrnuto.
Otvaranjem ovdje svoje vlastite teme dobijate puni status sa neograničenim pravima u njoj (korekcije i sl) dakle za tu temu ste vi kao voditelj teme "Zakon". Da li će se voditi kao dnevnik ili kao rasprava kao na ostalim temama vaša je stvar, no ja preporučam dnevnik temu gdje pišete samo vi drugi čitaju a rasprava se vodi unutar foruma ili se otvori tema za raspravu (pitanja i sl) o pojedinostima. S vremenom sami možete uspoređivati što, kako, zašto i kada ste radili prethodnih godina a da to posebno ne trebate tražiti.

Zatvaranje, zaključavanje ili otključavanje teme budete li smatrali za potrebnim uvjetujete također sami temeljem svoje vlastite procjene. Svi se forumi nalaze na linku ispod kako oni privatni tako i oni javno vidljivi.
viewforum.php?f=124
Kompletna podrška jasno dostupna je na upit odnosno zahtjev, sve svoje ideje vezane uz poboljšanje teme također su dobrodošle.

Povratak na “Obavijesti korisnika i administratora o radu foruma”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost