Molim pomoć! Pčele sele

Obavijesti o školovanju i prijava kandidata za otvorenu OnLine - pčelarsku školu za zanimanje "Pčelar" pčelarskih udruga:Čmela, Pčelar i Pčelarstvo OnLine
lony9
Novi korisnik
Novi korisnik

Molim pomoć! Pčele sele

10 Kol 2015, 21:00

Pozdrav forumašice i forumaši.
U kupaoni, na krovnom prozoru od jutra do mraka mi se na dršci prozorra skupljaju pčele. (ili su to ose? - prilog)
Znači navečer, kad se spusti temperatura one odu. Sad je cca 26 stupnjeva na tom mjestu gdje se okupljaju i kroz sat vremena ih neće biti. Prekjučer ih je jedan od ukućana pošpricao s nečim i potamanio a danas su opet navalile. Garantiram da nisam mazao marmeladu ni po crijepovima ni po dršci.

Kako da ih preselim ili uvjerim da im tu nije najbolje mjesto? Ne želim ih ubijati.
IMG_0158.jpg

IMG_0158-2.jpg

Hvala unaprijed.

Korisnički avatar
buby
radilica
radilica

Re: Molim pomoć! Pčele sele

11 Kol 2015, 07:46

To su ti ose.

lony9
Novi korisnik
Novi korisnik

11 Kol 2015, 11:35

Aha znači ose.
Kaj da napravim? Da ih zašpricam s nečim?
Jučer nisu otišle u predviđeno vrijeme, danas su jedna na drugoj duplo veći broj...

Mellifica
larva
larva

11 Kol 2015, 12:21

Ovo mi je najbolje: " Kako da ih uvjerim da im tu nije najbolje mjesto" Ne znam, a da probaš popričati s njima??'? Izvini, šala mala, a sad ozbiljno. To su ti ose 100 %. Ne znam rješenje koje nije okrutno, jedino da se dobro zakamufliraš, zaštitiš oči, pronadješ gnijezdo i nekako ga premjestiš u šumu. Način na koji se ja rješavam osa da mi ne bi ubijale pčele uključuje klopku, ali tu uginu. Žao mi je, da znam način da se riješim osa a da ih ne ubijam, rekla bih ti. Ako nađeš takvo rješenje, molim te obavjesti me. pozz

lony9
Novi korisnik
Novi korisnik

11 Kol 2015, 20:35

probao sam s jačim fenom i otjerao ih a nakon toga zatvorio prozor. na to mjesto gdje su obitavale sam našpricao jedno sredstvo za insekte (pisalo je i da je za ose) pa sam nakon sat vremena otvorio. vratile su se po najvećem suncu. sat vremena kasnije sve više i više. potamanio sam ih sve s tim sprejem naposljetku.

Povratak na “Zajednička Otvorena Regionalna Pčelarska E-škola”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 2 gosta