E-škola

Obavijesti o školovanju i prijava kandidata za otvorenu OnLine - pčelarsku školu za zanimanje "Pčelar" pčelarskih udruga:Čmela, Pčelar i Pčelarstvo OnLine
Tojo
larva
larva

E-škola

02 Pro 2013, 22:22

Zanima me što bi sa on-line pčelarskom školom? Zadnja informacija koje se sjećam je da će početi u 9-om mjesecu.
Pozdrav

Korisnički avatar
dosens
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član

Re: E-škola

06 Pro 2013, 19:24

Koliko znamo zapelo je kod mentora i dostavi sve potrebne dokumentacije po područjima. Ako neće dostaviti udruga Pčelarstvo OnLine će odraditi sav materijal sama bez ostatka. No dajmo im vremena još malo.

prka
kućna pčela
kućna pčela

18 Pro 2013, 17:37

dosens je napisao:Koliko znamo zapelo je kod mentora i dostavi sve potrebne dokumentacije po područjima. Ako neće dostaviti udruga Pčelarstvo OnLine će odraditi sav materijal sama bez ostatka. No dajmo im vremena još malo.

poštovanje,

neki bi rekli "vrijeme je novac" a ja kažem: "tužni zbore" :cry:

lp
nema frke kod prke

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

21 Pro 2013, 16:51

Točno, ima škola koje će vam za novac isprintati diplomu s vašim imenom i prezimenom.
Mi pokušavamo ipak nešto drugačije, nikog ne silimo da čeka, a tko čeka kažu neki taj i dočeka. ;)
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Alen-Cres
larva
larva

26 Sij 2014, 00:32

Pozdrav svima,
zanima me dali se još čekaju mentori ili će projekt lagano u zaborav ? (nadam se da neće u zaborav)

Korisnički avatar
akarlovic
Pčelarstvo Online član
Pčelarstvo Online član
Pčelarska udruga: Pčelarstvo OnLine
Kontakt:

26 Sij 2014, 09:07

Ne neće u zaborav to je sigurno podaci za predmete i za pojedine djelove pčelarske e-škole su završeni uključujući server i softvrski dio (uz moguće nadogradnje). Kako je početna ideja bila da se uključi više iskusnih pčelara (svak za područja kojima vlada) to bi bio interes i dalje. Možda su u tom djelu (pre)sramežljivi no iskustvo koje imaju dobro će doći.
Znači osobno sam odradio kompletan plan i program, satnice, softver, osiguranje servera te sam kontaktirao neke pčelare sa područja u kojima je bila "predmetna rupa". Ovi koji su se javili sami morat će se izjasniti uskoro odustaju li ili ne.
Cijena, e to interesira sve, cijena bude li moguće bit će vrlo vjerojatno free odnosno besplatna. Dakako da oko svega ima troškova neki predavači ne žele sudjelovati s vlastitim Imenom i materijalima bez honorara što je razumljivo no taj dio kako sam zamislio za sada neće predstavljati prevelik problem pa će svi koji to uvjetuju biti i isplačeni bude li njihova cjena "razumna".
Mentore (za pčelare bez pčelarskog samostalnog staža) za praktični dio će si potražiti svaki polaznik osobno, ne bude li u stanju pokušat ćemo potražiti zajedno.To je također važan dio stjecanja znanjai rekao bih nezaobilazan. Mjera suradnje ostaje ponaosob svakom od vas polaznik/mentor ali bi trebalo proći od proljeća do uzimljavanja ili obrnuto.
Dakle postoji opcija da bude potpuno besplatno ili uz neko minimalno učešće (nadam se osobno da ne ni to).
Za to vrijeme imate sadržaje kako na forumu tako i na web stranici pa proučavajte a forum je opcija da se pojane nejasnoće ili raspravi pojedina tema.
Svi kojima se žuri iz ovog ili onog da dobiju "papir" da su završili bilo kakvo obrazovanje imaju opciju i drugih pčelarskih škola. Čujem da neke udruge (neprofitne udruge koje su osnivane radi uzajamne pčelarske pomoći) ne naplačuju za tako nešto više od 2-3000 kn.
Oprez pčelar: on dosađuje svojim prijateljima, rodbini, poslovnim partnerima, mužu ili ženi, djeci i roditeljima pričajući bez prestanka o pčelama i njihovim proizvodima!

Alen-Cres
larva
larva

27 Sij 2014, 13:49

Hvala na odgovoru. Stvarno se nadam da će sve ubrzo profunkcionirati pa da se zabilježim,a ako ne preostaje mi da na jesen uplatim APIS školu .

MGberni
kućna pčela
kućna pčela

23 Velj 2014, 18:37

Nadam se da će ipak biti nešto od škole, pa kada bude dobro došla.

kozar
larva
larva

19 Ožu 2014, 08:49

Poozzz!
Strpljen - spašen !!!

prka
kućna pčela
kućna pčela

06 Ožu 2015, 20:59

poštovanje,

svaka čast na uloženom trudu za realizaciju eškole samo...ponestaje mi i novaca i vremena ( počinjem sijediti) emoticon-no

lp
nema frke kod prke

Povratak na “Zajednička Otvorena Regionalna Pčelarska E-škola”

Korisnika online

Korisnika: Nema registriranih članova i 1 gost